enerji analizörü hakkında.

Merhaba
ISKRA marka enerji analizörü kullanmaktayım 4 adet analizörü modbus ile seri bağlayıp rs485-rs232 çevirici ile PC ye aktardım okuya biliyorum bu analizör verilerini PLC kullanmadan nasıl Scada ya aktara bilirim win tr scada kurdum bilgisayarıma.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
4 adet analizörü modbus ile seri bağlayıp rs485-rs232 çevirici ile PC ye aktardım okuya biliyorum

PC'de nasıl okuyorsunuz peki?

WinTR SCADA için Connection MAnager -->Modbus RTU/TCP Master sekmesi
sol beyaz boşlukta sağ tuş ile ADD -->RTU net sağtuş --> network --> properties -->pencereye modbus ayarlarını girin

Aynı yerde station satırından sağ tuş ile --> Station --> properties-->ayarlarınızı girin

Aynı yerde group satırından okunacak yazılacak adresleri girin.

Sağ üstten connect yapın. Ayarlarınız doğruysa değerleri okursunuz .

Bundan sonrası scada ekranından bu değerleri görselliğe dökmeye kalır.

Fultek sayfalarında açıklamaları var.

öncelikle hocam teşekür ederim dediğinizi yaptım ama analizörün proğramı ile haberleşmeyi sağlayamadım şunu belirteyim sistemde PLC kullanmıyorum . analizörün yazılımını PC ye yükledim rs485-rs232 ile haberleştirip analizörleri PC de okuyorum bu degerleri SCADA ya aktaramadım dediğiniz şekilde denedim[/QUOTEsize telefondan ulaşa bilirmiyin daha iyi destek almak için
numaram ***

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bahsettigim menulerde com kabloyu doğru seçtiğinizden emin olun. Ayarlarınızı gözden geçirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri