tecrübe konusunda, enerji tasarruf cihazı konusu nasıl oluştu diye düşünürken , tecrübenin , hayat boyu yediğin kazıkların bileşkesi olduğunu hatırladım.Yani tam yerine yazmışsınız :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar CE bir tasarım buluş vs belgelendirmesi değildir. Bir ürünün ilgili yönetmeliklerde geçen tüm koşulları karşıladığını ve üreticinin söz konusu yönetmeliklerden kaynaklanan bütün yükümlülüklerini yerine getirdiğini gösteren bir işarettir..Yani kullanıcının güvenliği, emniyet fonksiyonları vs..Ürünün işlevine ne işe yaradığına bakmaz bile..Ben özel sektördeyim ne olduğu önemli değil getirin ürünü parayı da bastırıp CE belgelendirmesini yaptırayım. Patent de aynı şekilde, ürünün buluş yani yeni olması önemli..Bu tasarruf cihazına da uyanık birileri reaktif güç kayıplarını azalttığı için belge almış olabilir..Ama reaktif güce zaten para vermeyen ev kullanıcılarını da bu belgeleri ortaya koyarak tabiri caizse çakallık yaparak kandırma işini de çok iyi yaptıkları kesin..Alın işte domuz gribi...Sağlık sektörününün hacmini milyarlarca dolar arttırmayı başarıp zengin olmayı başardı birileri bir kaç ayda..Ne oldu şimdi;? haberler DOMUZ GRİBİ FELAKETİ derken artık DOMUZ GRİBİ DÜZMECESİ demiyor mu..Türkiyede solunum yolları enfeksiyonundan zaten her yıl binlerce insan ölürken yanlızca bu sene her vakayı kameralar önüne serip insanları tırstırırsanız kandırması da kolay olur...Tasarruf cihazı da aynı şekilde..Milllet de para yok nerden vurcan al tasarruf cihazı..Bunların yatcak yeri yok..

Arkadaşlar CE bir tasarım buluş vs belgelendirmesi değildir. Bir ürünün ilgili yönetmeliklerde geçen tüm koşulları karşıladığını ve üreticinin söz konusu yönetmeliklerden kaynaklanan bütün yükümlülüklerini yerine getirdiğini gösteren bir işarettir..Yani kullanıcının güvenliği, emniyet fonksiyonları vs..Ürünün işlevine ne işe yaradığına bakmaz bile..Ben özel sektördeyim ne olduğu önemli değil getirin ürünü parayı da bastırıp CE belgelendirmesini yaptırayım. Patent de aynı şekilde, ürünün buluş yani yeni olması önemli..Bu tasarruf cihazına da uyanık birileri reaktif güç kayıplarını azalttığı için belge almış olabilir..Ama reaktif güce zaten para vermeyen ev kullanıcılarını da bu belgeleri ortaya koyarak tabiri caizse çakallık yaparak kandırma işini de çok iyi yaptıkları kesin..Alın işte domuz gribi...Sağlık sektörününün hacmini milyarlarca dolar arttırmayı başarıp zengin olmayı başardı birileri bir kaç ayda..Ne oldu şimdi;? haberler DOMUZ GRİBİ FELAKETİ derken artık DOMUZ GRİBİ DÜZMECESİ demiyor mu..Türkiyede solunum yolları enfeksiyonundan zaten her yıl binlerce insan ölürken yanlızca bu sene her vakayı kameralar önüne serip insanları tırstırırsanız kandırması da kolay olur...Tasarruf cihazı da aynı şekilde..Milllet de para yok nerden vurcan al tasarruf cihazı..Bunların yatcak yeri yok..

Kesinlikle katılıyorum, güzel ve net olarak yorumlamışsınız. Olayın teknik açıdan aldatmacasını biliyoruz. Sizinkilerde duygulara ve içinde bulunduğumuz duruma yönelik aldatmacadır.

Bu arada alan arkadaş şunu denesin. Cihazı aktif hale getirip sayaç endeksini not edip bir saç kurutma makinesi veya elektrik süpürgesini bir saat çalıştırıp sayaç endeksini not alsın. Tabi bu esnada evdeki buzdolabı vs. çalışan sistemlerin fişlerini çeksin. Birde cihazı devre dışı bırakıp aynı testi uygulasın. Sonucu bizimle lütfen paylaşsın. Çünkü bu tip cihazın birisinde "2000W. olan bir makinenin 1 saat kullanımında %20 saving garantisi veriyoruz."

Herkese meraba. Forumdaki yazılanları okudum ve dayanamayıp üşenmeden üye oldum. Elektrik bilgim fazla yok. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın elektrik tasarruf cihazı tasarruf sağlıyor. İster inanın ister inanmayın. Aldım eve getirip taktım. Aylardır kullanıyorum ve faturam 30'dan 21'e düştü. Gök gürlemesinde bile şarteli kapatıyor. Gözümle gördüm. Çok denedim ve evet tasarruf sağlıyor. Reklam olmasın diye yazmıyorum markasını. İsteyen arasın sorsun anlatayım her şeyi yardımcı olurum 0 505 214 84 68

Herkese meraba. Forumdaki yazılanları okudum ve dayanamayıp üşenmeden üye oldum. Elektrik bilgim fazla yok. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın elektrik tasarruf cihazı tasarruf sağlıyor. İster inanın ister inanmayın. Aldım eve getirip taktım. Aylardır kullanıyorum ve faturam 30'dan 21'e düştü. Gök gürlemesinde bile şarteli kapatıyor. Gözümle gördüm. Çok denedim ve evet tasarruf sağlıyor. Reklam olmasın diye yazmıyorum markasını. İsteyen arasın sorsun anlatayım her şeyi yardımcı olurum 0 505 214 84 68

Moderatör tarafında düzenlendi:
adamlar resmen satıyor bunu piyasada hemde duyduğuma göre alıcısı çok:)

Buyrun arkadaşlar internette bulduğum bi tasarruf cihazının iç görünümü. İsteyen arkadaşlara malzeme listesini ve devre şemasını atabilirim. Malzeme listesi; 10uF 450V kondansatör,bi de led..

Yahu arkadaşlar ... Yapmayın, etmeyin .. Bu dolandırıcıların cihazlarını tasarruf yapıyor diye boşuna yorum yapmayın... İmkan ve ihtimal yok. Bu cihaz dediğiniz bir kere sadece bir tane kondansator başka birşey yok . hemde dünya para ... Bu kondansatorun fiyatı 2 tl.. çok istiyorsanız yollıyayım sizlere... Bu mu kompanzasyon sağlıyor, hemde evdeki elektrik tüketiminde... mümkün değil .. Nasıl tasarruf sağlıyor Allhaşkına ben anlayamıyorum .. defalarca test edilmiş bir fayda sağlamadığı halde Hala bu insanlar bu aletleri alıp boşuna aldanıyor ve paralarını harcıyorlar.. Yazık . çok Yazık ...

g h t Arkadaşımız gerçekden süper bir şekilde açıklamış ağzına sağlık kardeş...
:D

novitas enerji adlı şirkette bu sahte tasarufla cihazları yapmaktadır. ledleri yakmak için içine pic 12f675 koymuş. :D
sorup aradığınızda cihazımız mikroişlemci diyolar. firmanın sahibi ilahiyat mezunu cihazın tasaruf yapmadıgını kendiside biliyyor ......

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkdaşlar bizim buralarada musallat oldular bunlar.birkaç tanıdığa satmak için gelmişler bide pazarlamacılar bayan adamlar neler düşünüyor satmak için kavga bile ettim bunlarla yazık yinede birkaç tane satmışlar engel olamadım.yazık kandırıyorlar milleti valla

arkadaşlar ben bu cihazla daha önce karşılaşmadım ama anladığım kadarıyla gerilimi düşürerek akımı sınırlıyor.Peki gerimi düşürdügümüzde cihaz randumanlı çalışması için gücünü değiştiremeyeceğimize göre cihaz daha fazla akım çekmek isteyecektir.ve de akımı sırlandırdığımız için(bir kondanstörle nasıl mümkün anlamıyorum) cihaz randumanlı çalışmayacaktır. arkadaşlar bence bu bir aldatmacadan başka bişey değil çok merak eden arkadaşlar varsa bir kondansatör alıp sayacın çıkışına bağlasınlar. deneyin sonucu tartışalım...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,605
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri