Endüktif sensör ve röle

delgadoJk

Üye
Merhaba
Sistemde endüktif sensör kullanarak motoru stop ettiriyorum fakat motor stop durumuna bir şart eklemek istiyorum.
Stop şartı sağlandığında sistem üzerinde olan farklı bir sensörden bilgi geldiğinde stop rölesinin çekmemesini istiyorum . Bu şartı nasıl sağlayabilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba
Sistemde endüktif sensör kullanarak motoru stop ettiriyorum fakat motor stop durumuna bir şart eklemek istiyorum.
Stop şartı sağlandığında sistem üzerinde olan farklı bir sensörden bilgi geldiğinde stop rölesinin çekmemesini istiyorum . Bu şartı nasıl sağlayabilirim
'Farklı sensör' ile ikinci bir röle kumanda edip Stop rölesinin bobin ucunu da bu rölenin kontağı üstünden kumanda edebilirsiniz. İkinci rölenin NC kontağı üstünden Stop rölesinin bobin ucunu geçirin. 'Farklı Sensör'den bilgi geldiğinde stop rölesinin kumandasını kesmiş olursunuz.

Merhaba
farklı sensörden gelen sinyal ile endüktif sensörü devre dışı bırakırsan stop etmez

2 röle kontaklarını seri bağlayın.

Merhaba
Soruyu tam anlamamakla beraber basit olarak, ekleyeceğin sensörün nc ucunu röle bobinine seri bağlarsan sensöre bilgi gelirse devreyi kesecektir röle bobini enerjilenmeyecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri