encoder okutma için yardım

TEBEK

Üye
merhaba, lg plc de encoder bağlayıp herhangi bir değerde mesela 25 nci palste bir çıkışı nasıl setlerim. bununla ilgili hazırlanmış bi program veya örnek yazabilirmisiniz. şimdiden sağolun.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba, lg plc de encoder bağlayıp herhangi bir değerde mesela 25 nci palste bir çıkışı nasıl setlerim. bununla ilgili hazırlanmış bi program veya örnek yazabilirmisiniz. şimdiden sağolun.

aşağıdaki linkte basit bir hızlı sayıcı projesi var umarım yardımcı olabilmişimdir:)

arkadaşım ilgin için sağol, fakat linkte bir sorun var galiba indiremedim. bi bakabilirmisin sana zahmet

sanırım sorun başkaymış biraz önce tekrar denedim ve dosyayı indirebildim. hemen inceleyeceğim teşekkürler.

burn arkadaşım hazırlamış olduğun program k120s için sanırım. benim encoder okutmak istediğim cihaz k80s modeli. o yüzden senin hazırlamış olduğun program çalışmadı. k80 için yardımcı olabilirmisin acaba.

--------------------------------------------------------------------------------

burn arkadaşım hazırlamış olduğun program k120s için sanırım. benim encoder okutmak istediğim cihaz k80s modeli. o yüzden senin hazırlamış olduğun program çalışmadı.

Merhaba,arkadaşın vermiş olduğu linkteki programı göremedim , fakat model fark etmez k80 veya k80 s komutlar hepsinde aynıdır.
project information dan plc tipini seçeceksin,,,kolay gelsin

--------------------------------------------------------------------------------

burn arkadaşım hazırlamış olduğun program k120s için sanırım. benim encoder okutmak istediğim cihaz k80s modeli. o yüzden senin hazırlamış olduğun program çalışmadı.

Merhaba,arkadaşın vermiş olduğu linkteki programı göremedim , fakat model fark etmez k80 veya k80 s komutlar hepsinde aynıdır.
project information dan plc tipini seçeceksin,,,kolay gelsin

automasion arkadaşım. her model plc nin kendine göre özellikleri var ve 80 ile 120 modelleri farkediyor. plc tipini zaten gereken şekilde seçiyorum. örnek olarak arkadaşın vermiş olduğu dosyayı sende bi dene istersen.k80 olarak seçim yapınca işler değişiyor. ilgin için sağol.

besim arkadaşım ilgin için sağol. peki atama işlemi nasıl yapılıyor encoder değerine göre set ve reset bunlar hakkında da bilgi verirsen sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri