En iyi kondansatör sizce hangisidir?

En iyi kondansatör sizce hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    465
ELECTRINICON bu konuda lider diye bilirim 130000 saat çalışma omru

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kalıte ve bıraz da ucuz dıyorsan asset

Asset alpivar kondansatörlerin güzel yangın çıkardığını biliyorum.
Ekte resimde görüldüğü gibi.

___

Kondansatörde Electronicon metal tüp kondansatör diyorum.

Ekte kullandığım elektronıcon kondansatörlerin kompanzasyon panosunda monte edilmiş hali.

Ekli dosyalar

• 100_4169.jpg
    100_4169.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 212
  • 100_0542.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 105
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekli fotoğraftaki, elektronicon kondansatörleri teknik özellikleri tablosunda,dolgu maddesi olarak azot gazı kullanıldığı belirtiliyor.Bu muhteşem bir özellik.Belki biliyorsunuzdur.Araç lastiklerinede azot gazı ile şişirme yapılması oldukça yaygınlaştı.Daha iyi soğutma yaptığı ve korozif olmadığı için tercih ediliyor.Ben pek elektronicon kullanmadım ama tercih etmeye başlayacağım.Acaba azot gazı dolgulu başka marka kondansatörler varmı bilen arkadaşların paylaşmasını rica ederim.

Ekli dosyalar

• elektronicon.JPG
    elektronicon.JPG
    59.6 KB · Görüntüleme: 110
Özellikler:
• Uzun ömür
• 200In'e kadar darbe akýmlarýna dayanýklýlýk
• Kolay montaj imkaný
• Vidalý ve kapalý (IP20) klemensler
• Kendi kendini onarabilme
• Mekanik sigorta
• Kuru tip, azot gazý basýlmýþ.
Genel
MKP/MKPg tipi kondenzatörler tüm kompenzasyon uygulamalarýnda çalýþabilecek þekilde IEC 831
standardýna uygun üretilmektedirler. Metalize edilmiþ polypropylene film alimünyum gövde içine monte
edilerek soðuma ve montaj kolaylýðý saðlanmýþtýr. Kuru tip ve azot gazý basýldýðý için çevre dostudur ve her
açý konumunda montaj imkaný saðlar.
TANIMLAR VE SEÇÝM KRÝTERLERÝ
Nominal Gerilim:
Sürekli çalýþma durumunda sinüsoidal AC gerilimin izin verilen maksimum efektif deðeri. Kondenzatörlerin
veri tablolarýnda verilen nominal gerilim deðerleri aþýlmamalýdýr. Unutulmamalýdýr ki kondenzatöre seri
reaktör baðlandýðý zaman kondenzatörlerin klemenslerindeki gerilim deðeri nominal þebeke geriliminin
üzerinde olacaktýr. Sonuç olarak reaktörler ile birlikte kullanýlan kondenzatörlerin þebeke geriliminden daha
yüksek deðerde bir gerilim deðerinde olmalarý gereklidir.
Reaktörlü bir kondenzatörün klemenslerindeki gerilim aþaðýdaki þekilde hesaplanýr:
Klemensler Arasý Test Gerilimi:
Teslimden önce tüm kondenzatörlere oda sýcaklýðýnda uygulanan rutin testgerilimidir.
Klemensler ve Gövde Arasý Test Gerilimi:
Teslimden önce tüm kondenzatörlere oda sýcaklýðýnda uygulanan rutin test gerilimidir. Kýsadevre edilmiþ
klemensler ile gövde arasýna uygulanýr.
)
100%
(1 p
Uc Un
-
= U = nominal þebeke gerilimi n
U = kondenzatör gerilimi c
p= reaktör faktörü
30

bence ilk önce deşaj dirençlerinin olması gerekir kondansatörün çalışma ısısıda çok önemlidir. benim kullandıklarımdan en iyisi abb nin kondansatörleridir. ama yüksek gerilimli çalışan yerlerde sorun çıkarabiliyor.

Ede kapasitörün kutu olanları gerçekten patlıyor. Ancak silindirik monofazeleri çok güzel çalışıyor. Bunun için Ede'nin tüm ürünleri için bir ayrım yapmakta yarar vardır bence.

arkadaşlar bence bide KOLDAŞ VAR O göz ardı edilemez :D

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri