en iyi öğrene bileceğim pic kitabı hansidir sizce

arakadaşlar pic öğrenmeyi çok istiyorum ama sade ve anlaşılır bir dille anlatan bir kitab arıyorum (biliyormusunuz) yani anlaması kolay olacak özünü sözünü anlatacak bir bir kitab arıyorum piyasada o kadar çok kitab varki bir çoğu çok karmaşık anlamsı çok zor sizin bildiğini bir kitab varsa adını yazarsanız sevinirim.arkadaşlar e-kitab olmasın normal basın kitabı arıyorum.şimdiden teşekkürler.:)

en çabuk alıp çalışmaya başlayabileceğindir

En kolay, kapsamlı, uygulamalı, püf noktalara değinilmil, c dili kullanılmış,örnekler üzerinde konu anlatılmış bir kitap Serdar ÇİÇEK CCS C ile Pic Programlama.

burdan anlaşılıyorki pic i programlamak için birden fazla dil kullanılıyor , pic'e başlamak isteyen arkadaş öncelikle hangi dilde programlama yapmak istediğini belirlemeleli..

arakadaşlar pic öğrenmeyi çok istiyorum ama sade ve anlaşılır bir dille anlatan bir kitab arıyorum (biliyormusunuz) yani anlaması kolay olacak özünü sözünü anlatacak bir bir kitab arıyorum piyasada o kadar çok kitab varki bir çoğu çok karmaşık anlamsı çok zor sizin bildiğini bir kitab varsa adını yazarsanız sevinirim.arkadaşlar e-kitab olmasın normal basın kitabı arıyorum.şimdiden teşekkürler.:)

bende pıce baslayalı ortalama 1,5 ay oldu suan kendi basıt programlarımı yazabiliyorum bende cok arastırdım pıc dillerini, kolaylıklarını zorluklarını, ama önce bu iş için elektronik bilgisi bın.-hex-decimal sayı sistemlerini iyi bilmek gerekiyor benim sana tafsiyem

1.önce sayı sistemlerini iyice ögren
2.yapmak istedin devrelerin veya projelerinin nelere yönelik olucaklarına iyi karar ver
3.mikra denetleyicilerin ve mikra işşlemcilerinin mantıklarını ögren
4.pıc dillerine gelince ben ilk assbly ile baslamaya kararvermiştim ama kafayı yedim sonrasında pıc basıc pro ile basladım tabu bu konud bana yardımcı olan cok sitemizden degerli bi ustam ( fabrisio ) da bana yol gösterdi sonrası geldi

pıc dilinde herkes bildigi dili önerir en güzel baslama yöntemi basıt örnekleri incelemek ve onun üzerinde deişikler yaparak deişen durumu görmek

kitaba gelince ben assmbly kitabı aldın pıc basıc pro kitabıda aldım acıkcası tam manasında anlayamadım ama örnekler calıstıgında ortaya bişeyler cıkıyor

belki bi tafsiye deil ama dediklerimi denemekte bişey kaybetmessin
basarılar diliyorum...

çok sağolun kardeşlerim bu dediklerinizi dikkate alacam pic li devreleri yapmayı ve uşraşmayı çok istiyorum , bunun için hazır kodlarıda kullanmak istemiyorum benim vereceğim komutlarla çalışmasını istiyorum bunun yoluda derin bilgi istiyor yani önümde epeyce bir yol var.ama azimliyim ve karalıyım öğrenecem bu pic i .verdiğiniz örnekler ve tavsiyeler için tekrar teşekkür ediyorum.

Merhaba
Ben PIC'i (16F84A'yı) Alfa yayınlarından "Herkes için PIC programlama" adlı kitap ile tanıdım.Yazarı Nursel Ak oldukça kapsamlı ve de asambly ile yazılımların tamamı çalışıyor(yazım hatası yapmazsanız).Bir önerim de profesyonel olarak uğraşacaksanız PIC asm'yi çözmeye çalışın ,tavsiye ederim.Kolay gelsin

kitap la kafanı karıstıracagın calıssan kıtapdan 10 kat daha fazla bılgın olur cunku pic dunyasında calısmak farklı işin temelini ögrenmek ayrıdır iş uzerıne calısmanı tavsıye .

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri