EMO'dan yeni mezun maaşı

Aslanın midesinde bile değil artık iyi bir iş. Sonumuz hayrolsun

İnşallah hepimizin sonu hayrolur

sn elek 7 senedir mühendisim çalıştığım bir kurum (kalkınma ajansı o da zaten sözel kurum) hariç diğerleri senin dediğin noktaya yaklaşık yerler. İnşallah bu sayı daha da artar...

Piyasayı düşüren zaten düşük maaşa ikna olan mühendisler.Ama türkiyeinin şartları bizi bu duruma düşürdü.

2000 tl yi başlangıç olarak verecek yer maalesef çok az ve karşılığındaki beklenti de çok fazla

Dünyanın heryerinde mühendisler el üstünde tutuluyo dünyanın paraları mühendislere veriliyo ve bizim ülkemizde hiç okumayan adamlar bile neredeyse mühendislerle aynı paraları alabiliyosa ülkece oturup bi düşünmemiz lazım bence.

Arkadaşlar merhaba,

Bu konu ile ilgili bir gelişme oldu. Artık mühendisler en az ücretin altında çalıştırılmayacak. İlgili haber aşağıdaki ektedir. Gerçi buna da işveren yine bir yol bulur ama en azından kendi fiyatımızı kendimiz düşürüp geçim sıkıntısı çekmektense birlik olup belirlenen ücretin altında çalışmaya hayır demeliyiz ki değerimiz belli olsun. Özellikle yeni mezun arkadaşlar bu konuda daha hassas olurlarsa iyi olur diye düşünüyorum.

EMO - MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI TMMOB`NİN BELİRLEDİĞİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ÇALIŞTIRILAMAYACAK...

bence iki yılda polis olan birisi 2,5 alıyorsa mühendis 4 ten aşağı almamalı ama Türkiye de durum vahim :( 2 milyara bile seviniyoruz...
Aynen bir polis 2,5 alıyorsa bizim 4 almamız gerek ama nerdeee...
Gerekirse birkaç ay işsiz gezmeyi göze alıp EMO nun belirlediği asgari ücretin altında çalışmamak gerek.

Aynen bir polis 2,5 alıyorsa bizim 4 almamız gerek ama nerdeee...
Gerekirse birkaç ay işsiz gezmeyi göze alıp EMO nun belirlediği asgari ücretin altında çalışmamak gerek.
Bir polisin ne kadar çalıştığından haberin yok sanırım her şey para demek değildir sana mesai ücreti olmadan çalıştırabilirlermi sabah evden çıkıp ne zaman döneceğin belli olmayan bir hayat istermisin, hafta sonu acaba görev çağırırlarmı diyerek hiç bi yere söz vermeden ailenle bir hafta sonu plan yapamadan yaşamak istermisin kelle koltukta gezmek istermisin senin dışarda gördüğün suratına tükrümye değer vermeyeceğin nede lanet bozuk insanlar varsa polis uğaşır sen hiç iyi güzel insanlarla uğraştığını duydunmu polisin sence bu kadar polis boşunamı intihar ediyor o sitresi kaldıramazsınız kolay kolay emin olun daha sayayımmı.... Tamam ben demiyorumki mühendise teknikere teknisyene düşüm maaş versinler diye ama neden hep POLİS öğretmende 2000 tlye yakın maaş alıyor hafta sonu tatili var bayaram tatili var yılbaşı tatili 3 ay koca bir yaz tilili var .... polis aksine bayram olmasın yılbaşı olmasın diye dua eder çünkü o günler polisler için razelttir her yerde polisi dillendirme nedir bu anlamıyorum görüyoruz öğretmenleri durumu ortada ben onlarla kıyaslama yapın yatdıkları yerden maaş alıyorlar (SÖZÜm MECLİSTEN DIŞARI) ama çoğu öğrtemne öyle kimse kusura bakmasın artık gelişen teknoloji ile hocalarımız sağolsun yerinden kalkmaya bile tenezül eder oldu projeksiyon denen cihazdan tamamen eberci bir öğretime döndü sistem hemde ezberinde ezbiri konuşulacak çok şey varken boş yere polislerin maaşına takılmayın bence ? Dışardan yorum yapması çok kolay polislerin aldıkları o 2.5 o çalışma şartlarana göre az buna emin olun sen alırsın 2 2.5 mesaiyle bu 4 olur 5 olur yerine göre ama polisler yeri gelir 7/24 çalışır o maaş hep 2,5 bilmem anlatabildimmi ;) ??

Polis ve öğretmenin işi emekli olana kadar garantidir, maaş aybaşı aksatılmadan cebe girer..
2 katı maaş verin kimse özele geçmez..

oğretmenler okadar değilde polislerde sabah işe gider ne zaman döneceğı bellı olmaz
%20 de kelle koltukta ben yapmadım polislik ailemdede yok oğlum mühendis allah yardımcıları olsun polislerın helalınden maaş kazanan kamuda onlar

geçen yıl İstanbul kadiköy meydanında rastladım karaköyden kadıköye geldım yuruyuş varmış içlerine duştum o polisler erkekler neyse bayan polisler yerlerde oturmuş yemek yıyorlar rezalet ne o maaşi ısterım nede o işi yaparım okadarda saygılı gençler rıca ettım benı karşı tarafa geçırın dıye yolu kesmışler benımde işim yazicioğlu işhanında yanıma iki polis benı yoldan karşıya geçırdıler onların hakkını odeyemeyız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri