elgo encoder yardım

redbullife

Üye
ELGO ROTARY ENCODER
TYPE:15.32.250
SERIE:0012 10-24V

10-24 VDC
1...360 pulses/revolution (standard)120... 360 pulses/revolution (with Zero-pulse)
max. 10 KHz (more on request)
Double ball bearing
IP54 standard (IP63 Option)
Weight 144 g
Diameter of housing 45 mm
Dieameter of flange 45 mm
Shaft diameter 6 mm

Yukarıda yazılı özellikli encoder arızalı ve bu parçayı bulamadık.
Encoder 4 uçlu bunun yerine aynı özelliklerde farklı encoder nasıl takarız...

SAYGILARIMLA

360 puls olan herhangi bir rotary enkoderi uygulayabilirsiniz. alacagınız enkoderde sıfırlama çıkışı olması gerekiyor. mil bağlantınız 6mm piyasada mevcut enkoderlerden birisini uyduracaksınız mekanik bağlantıları uydurmanız önemli

tandogan abim bildiğin marka-model var mı? yardımcı olsan

biz firmada elcis kullanıyoruz internette ararsan çok çesit ve marka görebilirsin

bende omron rotary encoder var ama 500 pulse/res. Önceden güzel çalışıyordu ama şimdi kafayı yedi. eskiden 10m için göstergede 1000 yazıosa şimdi 3000 küsür de ben 10 m uzunluğu yakalayabiliyorum,malzeme metarjını 15 metre yapmak için bu sapmış değeri 1.5 ile çarpıp ayarlıyorum,işin özeti encoderde lineer bir artış sözkonusu acaba plc de doğrultucu çarpan mı silindi,encoderin merdaneye bağlandığı ringde problem yok. Encoderler böyle bozulabilirmi yani pulse ölçümü yaptırıp encoderden emin mi olayım ne önerirsiniz.Saygılarımla

Bu encoder absolute mi yoksa artırımlımı...bu da önemli değilmi acaba???

Alfa elektronik ATEK markası ile çok geniş pulse aralıklarında ROTARY ENCODERLARI ve LİNEER ENCODERLARI müşterinin özel istekleri doğrultusunda üretiyor.Size encoder konusunda yardımcı olabiliriz.

ALFA Elektronik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.
Cevizli Mahallesi Bağdat Caddesi Güven Sokak No:11 34846 Maltepe / İSTANBUL
Tel : +90 216 399 44 04 pbx Fax : +90 216 399 44 02
Web : ALFA ELEKTRONİK MAKİNA SAN.TİC.LTD Email : [email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri