Elektronik Tecrubesini Profesyonele Donusturmek

Arkadaslar Merhaba;

Konuyu dogru yere mi actim emin degilim, gerekirse uyarin lutfen.

Ben yaklasik 3 yildir elektronikle ic iceyim. Elektronik kart da tasarladim, cnc de tasarlayip calistirdim, programlama da ogrendim, otomasyon projelerinde de calistim, bi firmanin yetkili servisinde de gorev aldim. Cok fazla maddi ve manevi yatirim yaptim. Sunu biliyorum bunu biliyorum demek dogru degil bence. Ama bilgiye ulasmayi bildigime eminim.

Fakat sorun su ki bu surec icerisinde hep kaynagi kendi cebimden sagladim. Cebime henuz hic bu isten para girmedi. Arastirmalarimin finansini hep ben sagladim. Yani cebimden hep para cikti. Cikan paraya da hic bi zaman acimadim. Yalniz artik hem bu konudaki gelisimime devam edebilmek hem de projelerime kaynak saglamak icin bu isten para kazanmak istiyorum.

Bu konuda neler dusunuyorsunuz? Sizce benim gibi bu isi profesyonele dokemeyen arkadaslar ne yapmali? Nasil devam etmeliyiz? Nerden kaynak saglayabilir, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi nasil kullanabiliriz? Turkiye gibi elektronik konusunda kitlik ceken bir ulkede bunun cok zor olmayacagini dusunuyorum. Ve tecrubeli arkadaslardan yol gostermelerini bekliyorum...

Cevaplar icin simdiden cok tesekkurler, iyi forumlar...

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba. Bugüne kadarki tecrübelerimden yola çıkarak bir analiz yapmaya çalışayım. Teknik alanda kendini çok iyi yetiştirmiş ve bu konulara kafa yoran insanların ticarette genellikle başarılı olamadıklarını düşünüyorum. Bence ilgili alanda teknik personele destek veren finans kısmını (pazarlama, satınalma, müşteri ilişkileri vb. ) yapabilecek yetenekteki kişilerle işbirliği yapılmalı. Bilmem katılır mısınız. Selamlar.

Bir invertor uretebilmeliydik bence ..

HTCSensation cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba. Bugüne kadarki tecrübelerimden yola çıkarak bir analiz yapmaya çalışayım. Teknik alanda kendini çok iyi yetiştirmiş ve bu konulara kafa yoran insanların ticarette genellikle başarılı olamadıklarını düşünüyorum. Bence ilgili alanda teknik personele destek veren finans kısmını (pazarlama, satınalma, müşteri ilişkileri vb. ) yapabilecek yetenekteki kişilerle işbirliği yapılmalı. Bilmem katılır mısınız. Selamlar.

Cok haklisiniz, takim calismasi denen olay cok onemli. Bir insan butun dallarda uzmanlasamaz. Fakat bu tur kisiler yok cevremde. Ne kadar kendimi pazarlama, İK, yonetim, isletme gibi alanlarda da gelistirmeye calissam da genel kulturden oteye gecebildigimi sanmiyorum. Mesela girisimcilik sertifikam hala dosyanin icinde beklemede...

Bir invertor uretebilmeliydik bence ..

Siz bi mecaz kullandiniz sanirim ama ben anlayamadim. İnvertor mi uretmemiz gerekiyo? Arastirmami yapip, geciyim mi proteusun basina? :)

Hala net bi sekilde yol gosteren olmadi? Yol gosterebilecek kimse yok mu?

Siz bi mecaz kullandiniz sanirim ama ben anlayamadim. İnvertor mi uretmemiz gerekiyo? Arastirmami yapip, geciyim mi proteusun basina? :)

Ülke olarak uretmeliydik ,çok da zor olmasa gerek artık güç konusunda para burda ,bize geleceği goren firmalar lazım, kime söylesek olmaz zor vs cümleler kullanıyor bu dünyada kolay olan tek birşey var oda oturduğun yerde konuşmak bizde bunu yapiyoruz :)

Sevgili Furkan benimde derdime tercüman olmuşsun,Allaha şükür kimseye muhtaç olmayacak şekilde geçimimi sağlıyorum fakat bunca çalışmama ve emeğime rağmen hala istediğim yerde değilim,biz teknik adamlar galiba yaptığımız işi ve beyin gücümüzü pazarlayamıyoruz tek sorun burada!Umarım bu işe gönül veren,zaman ve para harcayan sen ve benim gibi adamlar istedikleri seviyeye gelip daha refah bir hayat sürerler,emin ol böyle olduğunda daha verimli çalışacağımıza inanıyorum..

Ülke olarak uretmeliydik ,çok da zor olmasa gerek artık güç konusunda para burda ,bize geleceği goren firmalar lazım, kime söylesek olmaz zor vs cümleler kullanıyor bu dünyada kolay olan tek birşey var oda oturduğun yerde konuşmak bizde bunu yapiyoruz :)

İnverter konusunda hic bi bilgim yok, bu gune kadar ihtiyacim olmadi, yolum dusmedi. Ama Dc akimi Ac ye ceviren devreymis anladigim kadariyla. Turkwatt diye bi firma gordum internette yurtdisindan getirdiklerini sanmiyorum. Bu sektorde ne kadar potansiyel var? Ornegin bu cihazlarin fiyatlari ne civarda? Ac motor suruculerinde de kullaniliyormus anladigim kadariyla, en buyuk potansiyeli ben orda gordum.

Ornek devre tasarimlarina bakmadim ama imkansiz degildir heralde. Bu konuyla ilgili daha once acilmis bi konu varsa forumda bildiginiz link verirseniz sevinirim. Hem eski yazilanlari okurum, hem de bu konuya oradan devam ederiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri