Elektronik msn grubu

ainstain

Üye
Merhaba arkadaşlar, aklıma bir fikir geldi. Msn grubu kurmak. Belki önceden gündeme geldimi bilmiyorum. inşallah faydalı olur.

Forumumuzda
Otomasyon, PLC Sistemleri, Elektrik, Elektronik, Mekanik, Bilgisayar Yazılım Donanım Program gibi ana bölümler var. Düşündümde her bölüme bir grup kursak, ben şahsen elektronikçiyim (2. sınıf) ve orada soruları olanlar online olan arkadaşlara sorabilirler, yardım isteyebilirler diye düşündüm.

Örnek olarak elektronik bölümüne bir adet açtım. Derdim grubun sahibi olmak değil, istifade edilebilecek bir ortam oluşturmak. Site yöneticilerinden isteyen olursa onlarada adminlik veririm. Orda önemli bir bilgi edinen arkadaşlar forumda paylaşırlarda da daha çok kimse öğrenmiş olur.

Elektronik bölümünün adı:"kontrolkalemi.elektronik"

yorumlarınızı bekleriz... :)

aşağıdaki kuralı göz ardı etmişim arkadaşlar özür dilerim. Yönetici arkadaşlarımızın onayı gerekir
böyle bir grup kurmak için eğer izinleri varsa grup adresini ana msj a ekleyebilirim

28. ) Forum üzerinde msn, e-mail adresi ve diğer anında mesajlaşma programlarının adreslerini vermek yasaktır.

Son düzenleme:
senın dedigin sistem şuan benım kullandıgım bir sistem birbirimizden onlıne olarak birçok şey ögrenıyoruz.

senın dedigin sistem şuan benım kullandıgım bir sistem birbirimizden onlıne olarak birçok şey ögrenıyoruz.

nasıl yani varmı senin katıldığın online bir grup, burdan yazamıyorsan pm ile atabilirmisin :) istifade etmek isterim bende

Forumun amacı sorulan soruların ve verilen bilgilerin uzun yıllar boyunca ihtiyacı olan herkesin işine yaramasıdır. Sizin msn üzerinden yapacağınız görüşmelerden kaç kişi yararlanabilir? 3-5 taş çatlasın 10 kişi ve yazılı bir metin olmadığı için bu bilgiler 1 ay sonra unutulur gider. Ancak foruma yazılan mesajlar yıllar boyu belki yüzlerce belki binlerce kişinin işine yarayacaktır. Bu yüzden anında mesajlaşma programları gibi anlık çözümlere karşı çıkıyoruz. Bu konunun üyelerimize bir yararı olacağını düşünsek forumun yazılımına chat özelliği ekleyebilirdik. Sizinde fark ettiğiniz gibi anlık mesajlaşma programlarını bu yüzden forum kuralları ile yasakladık.

çok güzel düşünmüşsünüz ama acil ihtiyaçları düşünecek olursak anlık ileti (ya da msn diyelim) elzem bir duruma geliyor.
ben de arkadaşımızı destekleyerek eğer bir sakıncası yoksa bunun yönetim tarafından yeniden düşünülüp gereğini yapılmasını arz ederim...

teşekkürler

aslında benimde çok ihtiyacım var mikro işlemcide, C programlama dersinde bulmuştum öyle bir arkadaş ve olayların mantığını kavramama yardım etmişti.

Burda adminimizin dediği üzre sitede paylaşılmış olmayacak. Ama o tarz grubun log ları oluyor ordaki faydalı bilgileri başlık altında buraya atabiliriz. Atabiliriz değil ben kendim için faydalı birşey öğrensem atarım.
Ama yönetim galiba sıcak bakmıyor.

dediğim gibi adminlerden izin istemek lazım, hatta adminleride orda da admin yapalım :D

Adminim bilgileri paylaşmak koşulu ile destur varmı ?

Aslında güzel olur. 3 tane seçeneği var, her önüne gelen giremiyor. İlla sitemize üye olanları alırız :D

Public

Anyone can join.

* Anyone can see the contents of the group.
* More IM services as Skype, Google Talk, Twitter and Facebook IM will be compatible soon.
* For public topics or making friends, such as "fans club", "film discussion", "same city friends", etc.

Public Restricted

Join with approval of the admin.

* Anyone can see the contents of the group.
* Join after submitted and being approved by admin or being invited to join.
* For ordinary interpersonal relationship, such as"alumni association", "community group", etc.

Private

Only invitees can join.

* Non-members can only see the basic information of group.
* The group cannot be searched out.
* Only admins invitees can join.
* For private interpersonal relationship, such as "sidekicks whisper", "family contact", "department working group", etc.

Talebinizi biraz geç gördüm o yüzden geç cevap yazıyorum. Dediğim gibi biz bilginin geniş topluluklar tarafından paylaşılmasını istiyoruz. Bu yüzden anlık mesajlaşma ve chat tarzı çözümleri desteklememiz söz konusu olamaz. Lütfen sorularınızı ve bilgilerinizi forum üzerinden paylaşmaya gayret edin böylelikle siz farkında bile olmadan onlarca meslektaşınıza daha yardım etmiş olacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri