Elektronik mühendisleri varsa yardımcı olur musunuz ??

micretyy

Üye
merhabalar bu foruma yeni üye oldum
Bu sene Ege üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliğini kazandım
hem okulların açılmaması hem de elektronik hakkında pek birşey bilmememden dolayı burada mühendis arkadaşlar varsa
bir yol haritası, bölüm hakkında bilgiler vs edinmek istiyorum. Yardımcı olabilecekler varsa şimdiden teşekkür ederim. Saygılar..

sadece yazılım değil kardeşim. geniş bir yelpaze. yazılım düşünüyorsan bile farklı diller var. otomasyon yazılımı var. fakat sana uygun olanı senin seçmen gerekiyor. sınıfın ilerledikçe farklı dersler göreceksin. hangisine ilgi duyacağını zaten anlarsın. benim ilgimi endüstriyel otomasyon çekmişti. ama fakülteye girmeden önce hiç birşey bilmiyordum. senin gelişmende en önemli faktör araştırmacı ve girişimci olman. elektroniğe ilgi duyuyorsan çok geç olmadan hemen bir deney seti oluştur kendine. proteus programını yükle. örnek devreleri çiz , dizayn et ve gerçekleştir. ilk etapta yapamayabilirsin ama vazgeçip bırakırsan hiç verim alamazsın. kendini parala demiyorum ama üniversite hayatında çok boş vaktin olacak. gerçekleştireceğin her bir uygulama herbir proje cv ne + olarak yazılacaktır. araştır, tasarla, harekete geç!!!

Ben mühendis değilim ama Ege Üniversitesi'nin başka bir mühendisliğine bir süre devam edip bırakmıştım.

Benim önerim çok basit MIT'nin 6.002 Devreler ve Elektronik dersini alın.

https://www.edx.org/course/circuits-and-electronics-1-basic-circuit-analysi-2

Eğer takıldığınız yer olursa, matematik derslerini de alabilirsiniz.

https://www.edx.org/course/calculus-1a-differentiation
teşekkür ederim tavsiyeniz için

sadece yazılım değil kardeşim. geniş bir yelpaze. yazılım düşünüyorsan bile farklı diller var. otomasyon yazılımı var. fakat sana uygun olanı senin seçmen gerekiyor. sınıfın ilerledikçe farklı dersler göreceksin. hangisine ilgi duyacağını zaten anlarsın. benim ilgimi endüstriyel otomasyon çekmişti. ama fakülteye girmeden önce hiç birşey bilmiyordum. senin gelişmende en önemli faktör araştırmacı ve girişimci olman. elektroniğe ilgi duyuyorsan çok geç olmadan hemen bir deney seti oluştur kendine. proteus programını yükle. örnek devreleri çiz , dizayn et ve gerçekleştir. ilk etapta yapamayabilirsin ama vazgeçip bırakırsan hiç verim alamazsın. kendini parala demiyorum ama üniversite hayatında çok boş vaktin olacak. gerçekleştireceğin her bir uygulama herbir proje cv ne + olarak yazılacaktır. araştır, tasarla, harekete geç!!!

anladım teşekkür ederim peki sizin Cv ne kat dediğiniz
genel olarak nedir

İş ilanlarına bak,
hem eem ne işler yapabilir hemde bu işlerde temel olarak neler bilmelidir sorularının cevabıdır.

Gerçek hayatta mühendisler (mümkünse iyisinden) bulup
vakit kaybetmeden ne iş yaptıklarını görebilirsen çok faydalı olur.
Benim yazdıklarımda dahil forumlardan sağlıklı bir hayat dersi alamazsın.

Tabi senin neyi sevip yapabileceğin sorusunun cevabını o işleri yapmadan anlayamazsın.
Bazen yapsanda anlayamazsın,
ben üniversite 1. sınıfta C yazılım dersinden kaldım,
bütünlemede 10 sayfa programları hiç anlamadan noktası virgülüne ezberleyip öyle geçtim.
Bu hiç bilmediğin bir dilde 10 sayfa şiir ezberlemek gibi bir şey.
Sonraki sene programcılığın en sevdiğim iş olduğunu anladım,
şuan ağırlıklı olarak yazılımcıyım.

Bunun dışında eem puanlarına bakınca artık havadan sudan bir bölüm oldu,
çok fazlada mezun var,
geleceğini düşünüyorsan mezun olduğunda emsallerinden ciddi bir farkın olmalı.
Şimdiden bu düşüncede olduğunu görmek güzel.

teşekkür ederim tavsiyeniz için

anladım teşekkür ederim peki sizin Cv ne kat dediğiniz
genel olarak nedir
hata yapmaktan korkarak yapmayıp pişman olacağına, yap , hata yap öyle pişman ol diyorum yani. dene fakat bu kastettiğim elektrik çarpılma riski olan bir olay ise eğitimini aldıktan sonra güvenlik sınırları çerçevesinde deneyini gerçekleştir. önce simüle et daha sonra eyleme geç. stajlarını dolu dolu geçir. her işe gir çık. eline el aleti al. çalış. kendini geliştir

İş ilanlarına bak,
hem eem ne işler yapabilir hemde bu işlerde temel olarak neler bilmelidir sorularının cevabıdır.

Gerçek hayatta mühendisler (mümkünse iyisinden) bulup
vakit kaybetmeden ne iş yaptıklarını görebilirsen çok faydalı olur.
Benim yazdıklarımda dahil forumlardan sağlıklı bir hayat dersi alamazsın.

Tabi senin neyi sevip yapabileceğin sorusunun cevabını o işleri yapmadan anlayamazsın.
Bazen yapsanda anlayamazsın,
ben üniversite 1. sınıfta C yazılım dersinden kaldım,
bütünlemede 10 sayfa programları hiç anlamadan noktası virgülüne ezberleyip öyle geçtim.
Bu hiç bilmediğin bir dilde 10 sayfa şiir ezberlemek gibi bir şey.
Sonraki sene programcılığın en sevdiğim iş olduğunu anladım,
şuan ağırlıklı olarak yazılımcıyım.

Bunun dışında eem puanlarına bakınca artık havadan sudan bir bölüm oldu,
çok fazlada mezun var,
geleceğini düşünüyorsan mezun olduğunda emsallerinden ciddi bir farkın olmalı.
Şimdiden bu düşüncede olduğunu görmek güzel.
çok teşekkür ederim cevabınız için. Geleceğimin benim ellerimde olduğunu biliyorum. Bunun için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri