elektrik teknisyenliği mülakatına gireceğim yardımcı olur musunuz ?

kovakova

Üye
merhaba foruma yeni üye oldum.cuma günü elektrik teknisyenliği mülakatına gireceğim.
daha önce giren arkadaşlardan kompanzasyon ve elektrik motorlarında üçgen yıldız bağlantıda neden yol verilir diyer sorulmuş...
bilginiz varsa yardımcı olur musunuz. teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Önce şunu düzeltelim üçgen-yıldız değil! yıldız üçgen olacak. ayrıca bunu bılmeden nasıl elektrık teknısyenlıgı yapacaksın anlayamadım dogrusu :confused:
birde bu konunun cevabı formda ayrıntılı bır sekılde mevcut zaten zahmet edıpde bır arastır ıstersen

Son düzenleme:
ünal kardeşim bak: liseden elektronik... yüksekokuldan elektrik bölümünü bitirince... böyle oluyor.. ikisinden de fazla anlamıyosun :)))
istesem anlardım ama...istemedim.
işe girdikten snra bir şekilde kurum içinde öğrenirim. ya da işe başlamadan gider bi elektrikçinin yanında çalışırım.

ayrıca:buraya yazmadan önce zahmet edipte araştırdım baktım: kompanzasyonun tanımı çok uzun ve karmaşık: kısa ve öz bir tanımı yok... yıldız üçgende de istediğim gibi kısa ve öz bir tanım yok...
bu işi bilmeyenler için pek uygun değil diye düşünüyorum...
çünkü burada yazılanlara göre cvp versem, cvp üstüne farklı sorular gelebilir ters köşe olabilirim.
sanırım anlatabildim.
cevap yazdığın için de ayrıca teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri