Elektronik kart

Mesela 54 adet lambayı belirli bir sıraya göre yakmak istiyorum. Bunları aynı çıkıştan nasıl yakmayı düşünüyorsun. Hepsi ayrı zamanlarda bir birinin peşine yanacak. Kontrol dediğin olayı hala anlamadım. Bu kartı zaten bu çıkışları kontrol etmek için yaptırıyorum.
54 adet lamba yı dışardan yani devreden uzak bir yerden mi start verdireceksin
Birde + ları bir tarafa -leri bir tarafa koymayı düşünüyorsunuz bunun bir amacı varmı ?
Aynı fan kastım 1 numaralı çıkışın + ve -si bir arada bulunacak + biyerde -bir yerde olması sıkıntı verebilir

54 adet lamba yı dışardan yani devreden uzak bir yerden mi start verdireceksin
Birde + ları bir tarafa -leri bir tarafa koymayı düşünüyorsunuz bunun bir amacı varmı ?
Aynı fan kastım 1 numaralı çıkışın + ve -si bir arada bulunacak + biyerde -bir yerde olması sıkıntı verebilir
Evet bu kartın öncesinde ve sonrasında başka ara birimler olduğu için başlatma ve durdurma ayrı bir birim üzerinden yapılacak. Siz bu kartın enerjilenince sonsuza kadar çalışacağını düşünebilirsiniz. + ve - lerin yeri önemli değil tabiki ama önemli olan. 1 nolu ucun karşı ucu 28 nolu uç. Yani 1 nolu uç + ise 29 nolu uçtan çıkan - bir işe yaramaz.

öncelikli tavsiyem yaşadığınız şehirden yardımcı olabilecek arkadaş aramanız yoksa iş bulmaca cözmeye benziyecek gibi
ilgilenen arkadaşlar için motor yön kontrolü yapan h bridge tarzı bir yaklaşım sıkıntıyı çözebilir

Evet bu kartın öncesinde ve sonrasında başka ara birimler olduğu için başlatma ve durdurma ayrı bir birim üzerinden yapılacak. Siz bu kartın enerjilenince sonsuza kadar çalışacağını düşünebilirsiniz. + ve - lerin yeri önemli değil tabiki ama önemli olan. 1 nolu ucun karşı ucu 28 nolu uç. Yani 1 nolu uç + ise 29 nolu uçtan çıkan - bir işe yaramaz.
Şimdi artı ve eksi nin yerleri önemli deyil diyor sunuz
1 nolu uç + ise 29 nolu uçtan çıkan - bir işe yaramaz diyorsunuz kendi kendinize ikilem e giriyorsunuz 1ve2 nolu uçlar +-çıkar ve bir cihaz kontrol edilir bu her cihaz için yanyana çogaltıcı bilir bir röle vb şeyle klemensleri enerjisi açılan bilir kapatılan bilir +bir yerde - başka bir yerde olması ndaki amacınız ı anlamış deyilim

Role kullanarak olmaz hıza uyum sağlamaz

Tamam kardeşim, teşekkür ederim ilgilendiğin için. Ama seninle anlaşamiyoruz.

öncelikli tavsiyem yaşadığınız şehirden yardımcı olabilecek arkadaş aramanız yoksa iş bulmaca cözmeye benziyecek gibi
ilgilenen arkadaşlar için motor yön kontrolü yapan h bridge tarzı bir yaklaşım sıkıntıyı çözebilir
Anlattığına göre işine yarayacak olan bu "h bridge "

Kardeşim, yüklediğim resmi inceleseniz, açiklamalarimi olursanız zaten detaylı şekilde anlattım. Kafana takılan veya anlamadiğin bir şey varsa tekrar anlatayım. Ama senin sorularin cevabi ni yazdim. Bu kart röleyle olmaz. Progranabilir entegre olması gerekiyor ve mosfet olması gerekiyor. En sade an basit şekliyle lise birinci sınıfta yaptığımız, yürüyen ışık devresinin gelişmiş hali. Sadece bütün çıkışlar bağımsız olacak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri