Elektronik aletlerin içinden çıkan mikrodenletyiciler tekrardan programlanabilir mi?

baki almacı ve fk1990 arkdaşımızın söyledikleri yanlış. bizim elektronik dükkanımız var bende baba mesleğinden herşeyi öğrendim tamir kamera ses sitemeleri fln ben yapıyorum artık. çoğu kez bana elektronik aletler getirdiler. bazılarının içindeki mikrodenetleyicilerin programında hata olduğundan dolayı ben o mikrodenetleyiciyi tekrar programladım ve çalıştı. kısacası kullanılmış bir mikrodenetleyicisi kullanılabilirler. ve ayrıca fk1990 arkdaşımız rom silinmez demiş. evet her mikrodenetleyiciye ROM kaydedilir fakat düzgün ve kaliteli bir programda mikrodenetleyicinin ROM unu silebilirsin. Ben çok dnedim ve sorunsuz kullanılabiliyor.

Konuyu hortlatmak istemezdim ama bende bu mikrodenetleyici işine merak saldım. Daha doğrusu bi arkadaşın isteği üzerine girdim desem daha doğru olur. Biz çamaşır makinelerinin bozulan microdenetleyicilerinin yerine yensini takıp yeniden programı yükleyip tamir etmek istiyoruz. Bunun için bana neler lazım. USBASP Atmel Programlayıcı da alıp işe başlamak istiyoruz. Yalnız bana bunların modeline göre programları lazım ve birde tabi bu programlayıcıyı kullanacak program da lazım. Yardımcı olabilecek olan var ise şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri