Elektrikli vinç ters çalışmaya başladı

ratapan

Üye
Arkadaşlar 3 yıldır kullandığımız elektrikli vinç kumandasında aşağı butonuna bastığımda aşağı ineceğine yukarı cikmaya başladı. Sağdaki kapağı açılmış olan kumanda ters çalışıyor soldaki normal. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Diğer vinçte bir sorun yok
Ama bu ters çalışmaya başladı

Ekli dosyalar

• 20190623_140743.jpg
    20190623_140743.jpg
    572.6 KB · Görüntüleme: 89
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar 3 yıldır kullandığımız elektrikli vinç kumandasında aşağı butonuna bastığımda aşağı ineceğine yukarı cikmaya başladı. Sağdaki kapağı açılmış olan kumanda ters çalışıyor soldaki normal. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Diğer vinçte bir sorun yok
Ama bu ters çalışmaya başladı

Fzlarin yeri değişmiş olabilir
Azaların yerini değiştir düzelmesi gerekir
Düzemese kartan sıkıntı vardır

Bu kumandaya her hangi bir müdahale yapılmadı. Bir yere çarpma vs ile olma ihtimali var mı acaba?

Vinç 3 fazlı ise ve siz vinçte herhangi bir oynama yapmadı iseniz giriş faz sıralaması değişmiştir. Başka bir açıklaması yok.

Vinç kaç fazlı bilmiyorum.Aynı anda kullandığım ve yan yana bir taşıyıcı kola bağlı vinçlerden biri normal çalışıyor diğeri tam tersi şekilde çalışıyor.Bu vinçler bir adet 3 lü priz ile evdeki elektriğe bağlanıyor.Faz sıralaması dediğiniz şey kumandanın içinde mi yapılıyor? İçeriden yapılıyorsa iki kumandanın da renklere göre bağlantı resimdeki ile aynı?Yok içeriden yapılmıyorsa diğer vinçte aynı şekilde ters çalışmalıydı diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 102790.jpg
    102790.jpg
    31.4 KB · Görüntüleme: 76
Vinç kaç fazlı bilmiyorum.Aynı anda kullandığım ve yan yana bir taşıyıcı kola bağlı vinçlerden biri normal çalışıyor diğeri tam tersi şekilde çalışıyor.Bu vinçler bir adet 3 lü priz ile evdeki elektriğe bağlanıyor.Faz sıralaması dediğiniz şey kumandanın içinde mi yapılıyor? İçeriden yapılıyorsa iki kumandanın da renklere göre bağlantı resimdeki ile aynı?Yok içeriden yapılmıyorsa diğer vinçte aynı şekilde ters çalışmalıydı diye düşünüyorum.

Senin söylemine göre vinç tire faz değildir mone fazla çalışıyor yan dumesi bozulmuş yanda panosundan takılı kalkan bir devre vardır panosunun diş fotosunu ve iç fotosunu çek paylaş

İki vincinizde aynı marka ise kumandalarını açıp kablo bağlantılarını kontrol ediniz.

Vinciniz 220 volt tek fazlı bir vinç. Sorun kumandadaki kablolar yer değiştirmiş görünüyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri