Elektrikli süpürge kömürünü bulamıyorum

bnym97

Üye
kömür.jpg

Arkadaşlar evdeki elektrikli süpürgenin kömürü bitti internetten 1-2 tane aldım büyük geldi. Çoğu ilanda doğru düzgün ölçülerde yazmıyor. Çorlu yeni sanayide 3-4 yer gezdim hiç birinde yok bulamadım. Ölçüleri yazarken hangi sıralamayla yazıyorlar hepsi. Fotoğrafta ki ölçülerden bulabileceğim bir site bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Aslında bu mevzu bu kadar kolay değil. Bu kömürlerin imalat malzemelerine göre zibilyon tane çeşidi var . Ayrıca kollektör yüzeyinin geometrisinin incelenmesi , gerekirse ve kurtarırsa tornalanması, fırça tutucularının sağlam , basma basıncının uygun olduğunun teyit edilmesi lazim. Tabi türkiye de önce paldır kuldur tamir yapılır, olmazsa bu niye olmadı diye düşünülür.

süpürge markası ?
Zeneger dik süpürge diye geçiyor ismi. Eğeleyerek inceltme kısmını düşündüm fakat bana gelen kömürlerin hepsi büyük olduğu için yay kısımlarıda büyük kömürü eğelesem bu sefer baskı uygulayan yaylar girmiyor geniş kalıyordu.

Resimde ki kömürde yay yok yaylarda paslanıp kırılmıştı ondan direkt olarak yan keski ile kesip çıkardım.

Ekli dosyayı görüntüle 71143

Arkadaşlar evdeki elektrikli süpürgenin kömürü bitti internetten 1-2 tane aldım büyük geldi. Çoğu ilanda doğru düzgün ölçülerde yazmıyor. Çorlu yeni sanayide 3-4 yer gezdim hiç birinde yok bulamadım. Ölçüleri yazarken hangi sıralamayla yazıyorlar hepsi. Fotoğrafta ki ölçülerden bulabileceğim bir site bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Bu yazdığınız ölçüler doğrumu ?300 mm. 30 cm.yapar .Benzer kömürleri yedekte tutarım hep ,yarın işyerinde kumpasla ölçüp paylaşıcam sizinle.

Ekli dosyayı görüntüle 71143

Çorlu'lu olarak eski Vatan hastanesi karşısı Akel soğutmaya veya eski halk eğitimin arkada Uğur soğutma yanında ısıtma soğutma grubu parça satıcılarına bakın derim.

Yay olması şart, eskileri referans alarak yeni yay ekleyin. Yine yakındaki bobinajcılara uğrayıp kömürleri gösteriniz sorunuz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri