Elektrikli motora yazılım atma

dnxnxjjs

Üye
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar bende Arora bl 5000 lik şarjlı var 6 akülü 249 watt diye geçiyor ben buna usb ttl ile yazılım atmak istiyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi bilen biri olursa çok iyi olur
Screenshot_2019-04-29-21-39-07.jpg
IMG_20190429_213419.jpg
IMG_20190429_213348.jpg

neresine ne yazılımı atacaksı ki, o sadece motor sürücüsü (yani beyin) yazılımla hiç bir şey yapılamaz

akülerin daha kısa ömürlü olur olduğu gibi kullanmaya devam et

Merhaba, ben az çok biliyorum isterseniz anlatabilirim.Yalniz ben denedigim zaman benim motorda bir yerde takıldım.
Beyin üzerinde sda tx rx +5 ve gnd pinleri bulunmaktadir.usp TTL de ise tx rx +5 ve gnd 4 tane pin var.Beyin üzerinde bulunan sda ile tx birbirine baglayacaksin.
Anakarttan çıkan tx+sda yı ttl usb nin rx ine rx inide usb ttl nin tx bağlaman gerek
Diyelim tx okuyan rx yazan çapraz bağlamış olacaksın
Rx tx e tx rx e
Kablo bağlantılarını yaptıktan ve bilgisayara taktiktan sonra programı calistir.Hicbir çıktı almayacaksin program çalışırken +5v kablosunu çekip takacaksin.O zaman bilgisayar beyin'in değerlerini okuyacak.

IMG_20180720_212147.jpg

Lütfen denedikten sonra sonuçları paylaşabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam Merhaba ben usb ttl adaptör ile volta vsm elektrikli bisikletime bir bağlantı yaptım. programları da yükledim fakat programı açıp download yaptığımda ( download failed: global name 'locate' is not defined. ) hatası alıyorum. bağlantıları doğru mu yaptım bilmiyorum. TXD - RXD ye TXD - RXD ye gelecek şekilde lehimledim. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Saygılar.

Hocam Merhaba ben usb ttl adaptör ile volta vsm elektrikli bisikletime bir bağlantı yaptım. programları da yükledim fakat programı açıp download yaptığımda ( download failed: global name 'locate' is not defined. ) hatası alıyorum. bağlantıları doğru mu yaptım bilmiyorum. TXD - RXD ye TXD - RXD ye gelecek şekilde lehimledim. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Saygılar.
Merhaba hocam bir gelişme kaydedebildiniz mi?

Merhaba, ben az çok biliyorum isterseniz anlatabilirim.Yalniz ben denedigim zaman benim motorda bir yerde takıldım.
Beyin üzerinde sda tx rx +5 ve gnd pinleri bulunmaktadir.usp TTL de ise tx rx +5 ve gnd 4 tane pin var.Beyin üzerinde bulunan sda ile tx birbirine baglayacaksin.
Anakarttan çıkan tx+sda yı ttl usb nin rx ine rx inide usb ttl nin tx bağlaman gerek
Rx tx e tx rx e
Kablo bağlantılarını yaptıktan ve bilgisayara taktiktan sonra programı calistir.Hicbir çıktı almayacaksin program çalışırken +5v kablosunu çekip takacaksin.O zaman bilgisayar beyin'in
Rx tx e tx rx e
Kablo bağlantılarını yaptıktan ve bilgisayara taktiktan sonra programı calistir.Hicbir çıktı almayacaksin program çalışırken +5v kablosunu çekip takacaksin.O zaman bilgisayar beyin'in değerlerini okuyacak.

Ekli dosyayı görüntüle 54295
Lütfen denedikten sonra sonuçları paylaşabilir misiniz?
Anlatım için teşekkürler hocam birkaç sorum olacak size nasıl ulaşabilirim

arkadaşlar konu çok eski biliyorum ama volta vsm de beyinde tx-rx-gnd-dat-clk ve 5v yerleri bulunuyor. Yukarıda yazılanlara göre konuya uygun usb ttl i beyine bağladım yalnız beyinde sda pin i yok. Acaba nereye bağlamam gerekiyor. Bilen var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri