Elektrikli Araba Gaz Pedalı _ Bugün Ne Sökelim? -93-

elektrofizikci

Usta Üye
Elektrikli Araba Gaz Pedalı _ Bugün Ne Sökelim? -93-

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN // elekTRofizikci. Benzinli araçlarda gaz pedalını biliyoruz da peki elektrikli araçlarda bu pedal nasıl birşey? İşte bir elektrikli arabanın gaz pedalını söktüm, inceledim. 180 Euro muş bilsem söker miydim :)Galiba sökerdim :) İyi Seyirler.

Fotoğraflar: https://www.facebook.com/pg/umityavuzarslan55/photos/?tab=album&album_id=650904578431127

Video:

Slm Ümit, kesinlikle parasını hak etmiyor, içinde o kadar edecek ne varmış? Dostum sanırım en kısa vidyon bu :).

Slm Ümit, kesinlikle parasını hak etmiyor, içinde o kadar edecek ne varmış? Dostum sanırım en kısa vidyon bu :).
Son videomda olabilir :) hocam beni okuldan kovabilirdi :) abi görüntü itibari ile evet ama mevzu öenmli biliyorsun, bu maketde değil gerçek yani. Ben sadece amatör çalışmalar için bir ürüd olduğunu sanıyordum. 50-100 TL lik birşey. alan arkadaşlar orjinal ve pahalı olduğunu söyleyine fena oldum :) Potansiyometre çok hassas, stabil ve kir pas geçirmez galiba... ne bileyim normal pot değildir yani...

Son videomda olabilir :) hocam beni okuldan kovabilirdi :) abi görüntü itibari ile evet ama mevzu öenmli biliyorsun, bu maketde değil gerçek yani. Ben sadece amatör çalışmalar için bir ürüd olduğunu sanıyordum. 50-100 TL lik birşey. alan arkadaşlar orjinal ve pahalı olduğunu söyleyine fena oldum :) Potansiyometre çok hassas, stabil ve kir pas geçirmez galiba... ne bileyim normal pot değildir yani...
Yine de mekanik bozuulma ihtimali ömrü kısa, hall sensörlü olabilirdi hemi de ucuz ;). Yine bu gövdeyle diğer manyetiklerden de kalkan gibi korur.

Elektronikte sıklıkla kullandığımız potansiyometreler lineer değişim göstermez. Bu muhtemelen lineer bir potansiyometredir.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri