elektrik tesisatı

Bazı ustalar tesisat projesine bakmadan ezbere boru döşüyorlar,projeye gerek yok diyorlar bunun sırrını bilen varmı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar elektrik tesisatında yapılacak testler hakkında bir prosedür oluşturmam gerekiyor. Bu kapsamda
1)İzolasyon testi 2)Koruyucu Devre Süreklilik Testi 3)Toprak Direnci Ölçümü 4) RCD Testleri 5) Empedans Ölçümleri
Hakkında uygulama prosedürü oluşturmam ve bunları standartlara ve yönetmeliklere dayandırmam gerekiyor. EMO'ya gittim ve görüştüm, iç tesisler yönetmeliğine bakın dedi ama bunlar o yönetmelikte geçmiyor. Topraklama ve izolasyonu buldum ve oluşturdum ancak Süreklilik, RCD, ve Empedans Testleri hakkında net bir bilgi bulamadım. Bu konular hakkında bilgisi olanlar varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum, işe başlayalı 2 ay oluyor ve il defa böyle bir iş verildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,074
Son üye
zedoq

Yeni konular

Geri