Elektrik tasarruf cihazı bağladım. Elektrik fazla geliyor dedi...

cihazı alalı tam 1ay oldu 145 tl ye aldım.günlük elektrik tüketimim 8.3 kw iken 9.5 kw ta çıktı.ayrıca şarjlı süpürgemiz bozuldu 1 ay hiç çalışmadı(sürekli fişte takılı duruyordu).anlıyacağınız bana günde 2 kw fazla elektrik tükettirdi.üzerinde 2 adet led lambaları sayesinde.gece lambası niyetine kullanıyoruz.alırken %20 ile 40 arası tasarruf sağlıyor dediler.telefon numaram 5459327399 isteyene daha detaylı bilgi verebilirim.faturalarımın fotoğraflarını gönderebilirim.
------------------
cihazın markasını söyleyeyim rexaktif

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım iade et süresi geçmeden kandırmaca o cihazlar.

Enerji tasarruf cihazları benim gözlemlerimde içinde kondansatör devresi olan bir araç bu cihazları satan bir firma beni teknisyen olarak kullanıyor arakadaşlar bağladığım yerlerde monofaze sistemlerde 3lira 5 lira tasarruf ettim diyen var ama ben bu tasarrufların nasıl olduğuna aklım ermedi daha :) trifaze sistemlerde reaktif yük dengesi bozuk 380v eşit paylaştırılmamış yerlerde reaktif oranı düzenlemeye faydalı olduğunu söyleye bilirim yalnız burada güç seçimi çok iyi olmalı aksi taktirde kullanım harici zamanlarda kapasitif cezaya sokma ihitmali çok yüksek evlerde kullanılan enerjide ve reaktif ölçümü olmayan yerler için tedaş zaten reaktif bedel oranını fatura üzerine bir şekilde yansıtıyor.... Ben kendim bu iş içinde olmama rağmen kendi evime yada yakınlarımın hiç birine önermedim bu cihazı gözle görülür bir tasarruf %15 civarında üç katlı bir mağazaya taktığım bir cihazla gördüm diye bilirim burada yük olarak balastlı 40w tmş armatürler var sanırım tasarruf oranı amper ölçümü ile değil geçmiş aylar da aynı dönemlerde kulllanılan elektrik kwh biriminden hesapladım sanırım sadece florasan lambalarda ve 380v dengesiz beslemeli işletmelerde işe yarıyor tercih sizin arkadaşlar... YALANLA KİMSE BİR YERE VARAMAZ.....

Cihazın içini merak edenler için ekliyorum. forum.donanimhaber.com dan alıntıdır.

s6303877.jpg
s6303879.jpg

bence söküp atın voltaj voltaj sorunuyla hiç uğraşmayın tasarruf edilmediği defalarca tartışıldı bu forumda

Bana da bir arkadaşım danıştı bu cihazları. Arkadaşıma "evet" desem gidip alacaktı. Lakin "kandırmaca" dedim. EMO'nun açıklaması da beni destekliyor... Kandırmacadan başka bir şey değil ;)

cihazı alalı tam 1ay oldu 145 tl ye aldım.günlük elektrik tüketimim 8.3 kw iken 9.5 kw ta çıktı.ayrıca şarjlı süpürgemiz bozuldu 1 ay hiç çalışmadı(sürekli fişte takılı duruyordu).anlıyacağınız bana günde 2 kw fazla elektrik tükettirdi.üzerinde 2 adet led lambaları sayesinde.gece lambası niyetine kullanıyoruz.alırken %20 ile 40 arası tasarruf sağlıyor dediler.telefon numaram 5459327399 isteyene daha detaylı bilgi verebilirim.faturalarımın fotoğraflarını gönderebilirim.
------------------
cihazın markasını söyleyeyim rexaktif

Bence iade edin. Almayız diyorlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı söyleyin. Yine almak istemezlerse başvurunuzu yapın. Emo'nun bu konuda yayınladığı yazıyı ve firmanın reklam bröşürü varsa onu da başvurunuza ekleyin. Haklı çıkacağınızı tahmin ediyorum.

Bu konu hala tartışılıyor mu?

Bu millet ne zaman akıllanacak?

Yönetici arkadaşlardan rica edelim bu konular artık kabak tadı vermeye başladı kilitleyiversinler.
Ne bizim milletimiz akıllanır ne de haksız kazanç elde ederek köşeyi dönenler azalır.Bu devran böyle sürüüüp gideeer...

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Geri