elektrik prizinden hat çekme

S.Ü. anahtar, 2X1,5 antigron kablo( Su-nem görmez ve işlemesi kolay olsun derseniz TTR de olur) 16x16 pvc kablo kanalı, bunlardan ihtiyaç olan metre-adet kadar almanız kafi.

Not: Esasında bir de 10 Amper sigorta koymak gerekir, prizde muhtemelen 16A ya da daya yüksek bir sigorta vardır. Ben olsam koyarmıydım, koymazdım :)
:D çok teşekkür ederim vacip bey.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kombi yada dogalgaz sohben içinde kullanılan sigortalar (kombi markasına göre) 2,4yada 6 A istenildiğinden
bu sigortalar gayet basit temin edilebiliyor
en azından eskişehirde...

arkadaşlar merhaba,

bina girişinde 3 lamba yanmıyor ama üst katlarda yanıyor. tellere elektrik gelmiyor. elektrikçi getirdim boat yok. yapan usta koymamış yada üstüne alçı çekmişler. burayı yapan ustayı bulsan daha iyi olur dedi. artık iş başa düştü.

sorum şu: bina girişinde priz var ve burdan bi hat çekmeyi düşünüyorum. kablo kalınlığı ne olmalı ve bağlantı nasıl yapılmalı lambaya? 1 lamba yansın yeter.
diğer sorum ise kablonun gideceği yerlerde doğalgaz borusu var.kablo kanalı kullanmam sıkıntı yaratır mı?
arızayı iyi bir elektrikçi bakarsa halledebilir bence. lambaları anhtarına bir baksın faz geliyormu gelmiyorsa anahtar çıkışına lambayalara giden hatta bir faz ver.lamba uçlarına faz geliyormu faz geliyor nötr gelmiyorsa lambaya nötr çrkerek halledilebilir. bence yapmak isteyen yapar o gelen elektrikçi uğraşmak istememiş slm

arızayı iyi bir elektrikçi bakarsa halledebilir bence. lambaları anhtarına bir baksın faz geliyormu gelmiyorsa anahtar çıkışına lambayalara giden hatta bir faz ver.lamba uçlarına faz geliyormu faz geliyor nötr gelmiyorsa lambaya nötr çrkerek halledilebilir. bence yapmak isteyen yapar o gelen elektrikçi uğraşmak istememiş slm
hocam cevabın için teşekkür ederim. anahtar yok binada, sensörlü lambalardan var her katta. usta, boat yok ordan çözülür bu sorun, ben ararsam biçok yeri kırmam gerekir buranın tesisatçısına yaptırman daha iyi olur dedi. sıkıntı şu asıl; lambaların boatı ortalıkta yok

Bina kaç katlı yanı 3 kat veya daha fazla mı yani binada elektrik bacası var mı varsa eğer lambaların yani merdiven boşluğu aydınlatmaları genelde oraya atılır. Bir kontrol etmeni isterim

Hocam 10A sigorta size fazlamı geldi ? İç tesisat yönetmeliğine uygundur. Ayrıca 10amperden düşük sigorta tamam var 8,4,2,1 amper w otomat ama nereden bulunacak piyasada
cok degil fuzuli geldi.
zen prize fis ya da ekleme yapip cikaracaksin. zaten prizler icin ayri sigorta vardir. bosuna masraf bir de o sigorta icin yer del ugras dur:) .
tek lamba dediniz sanirim maksimum 100 watt bir sey armut lamba olacak. 220 volt 1 amper bile gecmeyecek ki. kisa devre olsa da zaten prizin sigortasi vardir,

merdiven hattı linyesine bağlayacak büyük ihtimalle umumiye bağlacak onunda sigortası 40 amper olabilir o yüzden her zaman bağlanacak alıcıya sigorta konulması iyidir.

Ayrıca hocam yanlış anlamayın ama siz ne iş yapıyorsunuz ne mevzunusunuz ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri