Elektrik mühendisi olarak alabileceğim belgeler

ct02

Üye
Yeni mezun elektrik mühendisi olarak smm alıp proje dosya işleriyle uğraşıyorum . bunlara ek olarak serbest olarak kullanabileceğim belgeler nelerdir örneğin lpg istasyon sorumlu müdürlük .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yeni mezun elektrik mühendisi olarak smm alıp proje dosya işleriyle uğraşıyorum . bunlara ek olarak serbest olarak kullanabileceğim belgeler nelerdir örneğin lpg istasyon sorumlu müdürlük .

İşletme sorumluluğu yapabilirsin. Topraklama işi türkak akreditasyonundan dolayı karışık.

şantiye şefliği vs türü şeyler yapamaz mıyız

şantiye şefliği vs türü şeyler yapamaz mıyız

Bir veya iki ay önce şantiye şefliği yönetmeliği değişti. Yenisini tam bilmiyorum. Bazı sınırlamalar getirildi. Şantiye alanının büyüklüğüne göre teknikerlere ve teknik öğretmenlere de bu hakkı tanıdılar, sayı sınırı koydular, bir yerde tam zamanlı çalışıyorsan yapamazsın dediler. Kendi ait büro v.s. varsa yapabilmen lazım. Yönetmeliğe bakabilirsin. Ama tavsiye etmem. Yılda 1000-1500 TL kazanacağım diye (ki artık dahada düşer diye tahmin ediyorum. Tekniker ve teknik öğretmenlerden dolayı) o riske girmeye değmez.

Ayarlayabilirsen İşletme sorumluluğu daha temiz iş. Kilitlersin Y.G. tesisini, ayda 1-2 defada kontrole gidersin alırsın paranı. Üstelik şantiye şefliğinden de daha çok getirisi var.

Bir veya iki ay önce şantiye şefliği yönetmeliği değişti. Yenisini tam bilmiyorum. Bazı sınırlamalar getirildi. Şantiye alanının büyüklüğüne göre teknikerlere ve teknik öğretmenlere de bu hakkı tanıdılar, sayı sınırı koydular, bir yerde tam zamanlı çalışıyorsan yapamazsın dediler. Kendi ait büro v.s. varsa yapabilmen lazım. Yönetmeliğe bakabilirsin. Ama tavsiye etmem. Yılda 1000-1500 TL kazanacağım diye (ki artık dahada düşer diye tahmin ediyorum. Tekniker ve teknik öğretmenlerden dolayı) o riske girmeye değmez.

Ayarlayabilirsen İşletme sorumluluğu daha temiz iş. Kilitlersin Y.G. tesisini, ayda 1-2 defada kontrole gidersin alırsın paranı. Üstelik şantiye şefliğinden de daha çok getirisi var.
kendime ait bürom var da piyasanın o kadar kötü olduğunu bilseydim hiç açmazdım . lpg istasyon sorumlu müdürlük yılsa 1000-1500 şantiye şefliği yılda 1000 getiriyo herşey ölü sadece proje dosyaile de dönmüyor ne yapacağız bilmiyorum . diplomamı kullanabileceğim alternatif işlere bakıyorum hepsinin piyasası ölü

Selam.

Bu cümlenin açıklamasını tam yapabilirsen daha net düşünmeye ve net cevaplara ulaşmaya başlayacaksın.

mühendislik diplomamı serbest piyasada hangi alanlarda kullanabileceğimi araştırıyorum .

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri