Elektrik Kesintisi

Arkadaşlar merhaba
İstanbul Esenyurt'ta bir sitede yaşamaktayım. 3-4 gündür saniyelik elektrik kesintileri yaşıyorum. Gündüz evde olmadığım için bilmiyorum ama her gece saatte bir olmak üzere elektriğim kesiliyor vs 1 sn sonra geri geliyor. Sebebi nedir? Ne yapmam gerekmektedir? Ev aletlerinde bir sıkıntı gözükmüyor ama tehlikeli olduğunun farkındayım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorun sadece sizde ! demektir.Araplar Türklerden daha değerli olduğu için ! ,onlardada böyle bir sorun olsay-
dı şimdiye kadar 10 kere çözülmüştü;)Tesisatınızı,iyi bir elektrikçiye göstermenizde yarar var.

Komşulardan biri yüksek güçlü bir cihazı yada ısıtıcıyı devreye alıyor olabilir. Bu esnada gerilim düşüyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: huh
Sorun sadece sizde ! demektir.Araplar Türklerden daha değerli olduğu için ! ,onlardada böyle bir sorun olsay-
dı şimdiye kadar 10 kere çözülmüştü;)Tesisatınızı,iyi bir elektrikçiye göstermenizde yarar var.

Doğru diyorsunuz valla öz vatanımızda garip kaldık teşekkür ederim

Komşulardan biri yüksek güçlü bir cihazı yada ısıtıcıyı devreye alıyor olabilir. Bu esnada gerilim düşüyor olabilir.

1050 dairelik bi sitede yaşıyorum. Bunlar bunun önlemini almadıysalar zaten yazıklar olsun. Benim elimden ne gelir peki ? Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri