Elektrik faturası hk

kukileyta

Üye
Merhaba ekte faturayı görebilirsiniz.

Gündüz gece puant toplayınca 53.254kWh buluyorum fakat hesaplamayı 67.100kWh'tan yapmış. Sebebi nedir?

GES mahsuplaşma düşünüldüğünde benim bulduğumum mu baz alacağım yoksa 67.100 mü?

Ekli dosyalar

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Enerji Tüketim Bedeli :

Fatura kaleminin birim bedelleri EPDK tarafından belirlenmektedir.

Enerji tüketim bedeli, tüm elektrik faaliyetlerinin yürütülmesi kapsamındaki sistem yatırım harcamaları ile sistem işletim, teknik ve teknik olmayan kayıp, kesme-bağlama hizmet bedeli, sayaç okuma ve sistemden reaktif enerji kullanılabilmesi için sağlanan altyapı maliyeti gibi birim bedelleri, EPDK tarafından belirlenen tüm kalemleri kapsamaktadır.

Böylelikle nihai faturada yer alacak vergi, fon ve paylar çıkartıldığında geriye kalan ve bahsi geçen bedeller enerji tüketim bedelini oluşturmaktadır.

Enerji Tüketim Bedeli :

Fatura kaleminin birim bedelleri EPDK tarafından belirlenmektedir.

Enerji tüketim bedeli, tüm elektrik faaliyetlerinin yürütülmesi kapsamındaki sistem yatırım harcamaları ile sistem işletim, teknik ve teknik olmayan kayıp, kesme-bağlama hizmet bedeli, sayaç okuma ve sistemden reaktif enerji kullanılabilmesi için sağlanan altyapı maliyeti gibi birim bedelleri, EPDK tarafından belirlenen tüm kalemleri kapsamaktadır.

Böylelikle nihai faturada yer alacak vergi, fon ve paylar çıkartıldığında geriye kalan ve bahsi geçen bedeller enerji tüketim bedelini oluşturmaktadır.

Tesekkur ederim abi ama soruma tam yanit alamadim. Yeni ges yonetmeligi der ki tukettigin kadar alirim diyor. Burada tuketim olarak 53bin kw mi alacagim 67bim kw mi?

Benim böyle sistemim yok .
Daha önceki faturalarınızda durumu .
Bağlı olduğunuz enerji dağıtım firmasından bilği almanız .

Sayaç çarpanınız vardır. 67100 ü dikkate alacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri