Elektrik&Elektronik Mühendisiyim İş arıyorum.(Gebze)

Kişisel Bilgiler

Adı - Soyadı:Metin Tekeler

Tel:544 936 7816

E-Posta:[email protected]

Sürücü Belgesi: B Sınıfı

Sigara: Kullanmıyorum

Genel Bilgiler

Eğitim Durumu:Üniversite Mezunu

Toplam Tecrübe:1 Yıl

Çalışma Durumu:Çalışmıyorum

Askerlik Durumu: Tamamlandı

Eğitim Bilgileri

Üniversite: Doğu Akdeniz Üniversitesi-Elektrik ve Elektronik Mühendisliği(3.5 yılda bitirdim)

Önlisans: Kocaeli Üniversitesi Gebze Meslek Yüksekokulu-Mekatronik Programı

Lise: S.T.F.A Anadolu Meslek Lisesi-Elektronik Bölümü

İş Tecrübeleri

*3 ay Proje Mühendisliği-AG,OG proje tasarımı,taahhüt.(Askerlik nedeniyle ayrıldım)

*6 ay Bakım Şefliği-Alüminyum ekstrüzyon yapan bir fabrikada elektrik ve mekanik bakım.İşletmedeki pres makinalarının periyodik bakımları.Arıza bakımları.Plc arızaları.(DGS Sınavı nedeniyle ayrıldım)

Staj Tecrübeleri

Schneider Electric Stajyer(Test) 24/06/13 23/08/13
Bayer Türk Kimya San. Stajyer( Bakım) 01/07/08 31/08/08
Gelişim Elektronik tajyer (Tamir) 15/06/06 15/08/06

Nitelikler

Yabancı Dil: ( Okuma:İyi Yazma:İyi Konuşma:İyi )Öğrenildiği yer Üniversite

Bilgisayar Bilgileri:

Microsoft Office, C, Visual Basic, Siemens S7-200-300-400 PLC,Enda PLC,Delta PLC Matlab,Prezi(Sunum Programı),Proteus Design (Ares-Isıs),Power World Simulator,Festo Fudism(Pnomatik),AutoCAD,Intel 8086/Pic Assembly programming

Kişisel Yetenekler:Sonuç Odaklı Düşünebilme,Liderlik,Problem Çözebilme,Etkili Sunum Yapabilme,Ekip Çalışmasına Uygunluk

Sertifika Bilgileri:

Power System Engineering Certification- Doğu Akdeniz Üniversitesi
3 Yüksek Şeref Belgesi, 2 Şeref Belgesi- Doğu Akdeniz Üniversitesi
1 Onur Belgesi- Kocaeli Ünviversitesi
Mekatronik Teknikeri Ünvanı Belgesi- Kocaeli Üniversitesi, FESTO,TEGEV ve Gebze Ticaret Odası
Siemens S7-300 PLC Eğitim Sertifikası(40 Saat)- PLC Merkezi
Delta PLC-HMI Eğitim Sertifikası(20 Saat)- FAST
Atılım Üniversitesi 3.Mekatronik Günleri Katılım Sertifikası-Atılım Üniversitesi Prof.Dr.Abdulkadir ERDEN
2. Mühendislikte Kariyer ve Gelişim Günleri IEEE Doğu Akdeniz Üniversitesi
Elektromanyetik Alanlar Konferansı Kıbrıs Türk Mühendisler ve Mimarlar odası

Dernekler - Kulüpler:IEEE

Hobiler:

Bilim/Teknoloji, Bilgisayar, İnternet, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Gönüllülük Hizmetleri ve
Çalışmaları ,Edebiyat, Tiyatro, Sinema, Müzik, Seyahat- Doğa Gezileri.

Yayınlar:

PLC Nedir?. (2013)EMUTECH(1.sayı).Doğu Akdeniz Üniversitesi.(p11-12)
http://ieee.emu.edu.tr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=80

Projeler:

1.Kocaeli Üniversitesinde bitirme projesi olarak yapmış olduğumuz Seri Üretim İstasyonu isimli
projem bulunmaktadır. Projenin amacı bütün mekatronik sistemleri entegre bir şekilde bir arada
kullanmaktır. Projenin içeriği PLC, pnömatik sistemler, elektrik motorları, elektronik devre
elemanları, SCARA tipi robot kol mantığı ve bunun tasarlanması, projenin diğer ana
malzemelerinin tasarlanması ve işlenmesi gibi bileşenlerden oluşmaktadır. Projenin videosunun
bulunduğu link;(2009)

2.Onat Profil'de çalıştığım esnada yapmış olduğum 1000 Tonluk pres makinasının 60 KW'lik
PID Kovan Isı Panosu (2 Faz Endüktif ısıtmadan 3 Faz Rezistif(Direnç) ısınmaya geçilmiştir.4
farklı noktadan ısıyı ölçerek kovan sıcaklığını PID olacak istenilen sıcaklıkta tutulması
amaçlanmıştır)(2010)

3.Onat Profil'de çalıştığım esnada yapmış olduğum 800 Tonluk Çin Presi Makinasının Boyama
Otomasyonu. (Üretilen Alimiyumun istenmeyen kısımlarının belirlenmesi amacıyla tasarlanmış
sistemdir.Belirli sıcaklığın altındaki ve üstündeki üretilen malzemeyi boyayarak bu kısımları
belirler).(2010)

4. Onat Profil'de çalıştığım esnada yapmış olduğum 400 Mva ve 1600 Mva Kompanzasyon
Panoları Revizyonu(2010)

5. Doğu Akdeniz Üniversitesinde Bitirme Projesi olarak tasarımına yardımda bulunduğum Free
Magnetic Energy Projesi.(Projede 12 adet Neodyum Mıknatıs kullanılmış olup, sarılan bobinler
vasıtasıyla 8V-200mA enerji üretilmiştir).(2013)

6.Doğu Akdeniz Üniversitesinde Bitirme Projesi olarak tasarlamış oldugum Mikrodenetleyici
kullanarak PLC(Programlanabilir Lojik Kontroller) tasarımı.(PLC 4 girişe ve 4 çıkışa
sahiptir.Normal bir PLC'nin yaptığı her işlemi yapabilmektedir.Girişler izoleli olup Çıkışlar
220V 'ta 8A'e kadar anahtarlama yapabilir). (2013)

Referanslar ve Cv istenildiği taktirde özel mesaj ile gönderilecektir.

gebzedede türkiyedede kalifiye eleman bolca var yetiştirecek firma yok biz bu yola baş koyduk ama gerekli ilgiyi göremediğimiz gibi bu diplomalarla bize hamallık ve asgari ücret maaş biçiyorlar.Arkadaşım umarım kıymetinib ile bir işletmeye yerleşirsin.

Metin bey helal olsun inşaallah hayırlı kapılar açılır en kısa zamanda

Forum istatistikleri

Konular
128,208
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri