elektrik, elektronik devreleri

Herkese merhabalar.Lise son sınıf öğrencisiyim bu sene stajımız var ama stajda sürekli pano toplattırdıkları için defterde boş kaldı sizden ricam aşağıda yazdığım konularla ilgili devre şemaları bulabilirmisiniz.ben aradım ama bulamadım.yardımcı olun lütfen.
KONULAR
--Kumanda devre elemanları
--Ac ve dc makinalar
--Ac ve dc makinaların kontrolü
--Pnömatik sistemler
--Elektropnomatık sistemler
--Hıdrolık sıstemler
--Elektrohıdrolık sıstemler
--Fabrıka trafo unıtesı
--Endustrıyel sayaclar
--Konpanzasyon sıstemlerı
--Dagıtım panoları
--Topraklama ve paratoner tesısı
--Kuvvet tesısatı arıza tespıtı ve onarımı
--Anahtarlama elemanları
--Sensorler ve transduserler
--Islemsel yukseltecler
--Arıza analız yontemlerı ve arıza gıderme
--Plc sıstemlerı
--Plc programlama teknıklerı
--Servo motor ve suruculerı
--Step motor ve surulmesı
--Ag elemanları ve ag sistemleri
--Elektronik enstrümantasyon ve kontrol
--Microislemci ve microdenetleyiciler
--Microdenetleyici programlama
--Microdenetleyici ile dijital islemler
--Microdenetleyici ile analog islemler

Şimdiden çok teşekkür ederim.

*"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.konu başlığı düzenlenmiştir, lütfen forum kurallarına uyalım.
düzenleyen :volcanoos

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın yunus_emre1991

forumumuz da arama yaparsanız mesajınızda yazan her konu için devreler mutlaka bulcaksınız. kütfen arama bölümünü kullanınız...

yunus_emre1991 kardeşim,
Yazdığın konuların herbiri başlıbaşına uzmanlık alanı olan konular. Hangi lisede bukadar konu hakkında ögrencilere bilgi verildiğini gerçekten merak ettim. İşyerinde staj yapan melek lisesi asansör bölümü ögrencilerine bırakın microdenetleyici programlamayı, 24v dc gerilimden 9v dc gerilimle ( 100 mA akım çeken ) çalışan bir radyoyu çalıştıramayan, hatta 24 v ta led'e seri baglayacagı direnç değerini hesaplamaktan habersiz son sınıf ögrencilerini gördükten sonra...........

Sorunda ordaya zaten öğretilmesi gereken öğretilmeyip haddinden fazla bilgi vermek isterken hiç birşey öğretilemiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri