elektrik akım sensörü

hco

Üye
Herkes merhaba,

Ben evimdeki elektrikle çalışan aletlerin(özellikle klima) ne zaman açılıp kapandığına dair bilgileri almak istiyorum. bunu alıp bana yollayacak veya saatlerini depolayacak bir sistem/sensör var mıdır? benim aklıma alete giden elektrik akımını binary olarak (var/yok) şeklinde alabileceğim bir sensör geldi. önerilerinizi dinlemek isterim.

Teşekkürler.

50A e kadar akım ölçen ve ölçtüğü akımı üzerindeki göstergede görebileceğin bir sensor var bende
röle çıkışı var akım set edilen değerin üstüne çıkınca röle çeker
aynı zamanda cihazın 4-20mA çıkışı var
zamanları kaydetme konusuna gelince röle çıkışını kullanabilirsin ama cihazın kendi zaman kayıt özelliği yok

sistemdeki yüklerin devreye girme zamanlarını tek tek öğrenmek biraz masraflı olur.enerji analizörü bağlayıp dakika dakika tüm sistemin çekeceği yükü öğrenebilirisiniz..

hayır masraflı bir sey degil , röle çıkışını pc yada plc ye baglayıp zaman kaydı yapabilirsiniz
eger yapamassanız ben bedeli mukabilinde yardımcı olurum

klimanın kaç saat çalıştığını cep telefonuna mesaj olarak gelmesıne ne dersın yalnız şuda var soruyu soran kişi kayıp:Ş)))

merhaba arkadaşlar ve abilerim.
elektrik elektronik mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim.
elektrik tüketimini ölçüp arduino ile kontrol etmem gereken bir bitirme tezim var.Fakat elektrik tüketimini akım sensörüyle nasıl ölçeceğime yönelik hiçbir bilgi bulamadım.Bu projede akım sensörünü ölçeceğim büyüklük ile nasıl ilişkilendireceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri