:::::elektrik ödevi:::::

bhhjgkjhgj

Üye
Bilgisayar eğitimi alan bi öğrenciyim fakat elektrik hocası işi biraz abarttı .. bütün hafta uğrastım ama işe yarar bişi çıkmadı elinde işime yarar bişi olanların paylaşmasını rica ederim şimdiden teşekürler abilerim ablalalarım :)
konusu :
örneğn : garaj kapısı açtığında ışıklar kendiliğinden yanıcak.. yada eve gelip kapıyı açtığında panjur açılıcak vs.. bunların çalışması adım adım be devresi ...
allah rızası için el atın :(
yağmr...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bilgisayar eğitimi alan bi öğrenciyim fakat elektrik hocası işi biraz abarttı .. bütün hafta uğrastım ama işe yarar bişi çıkmadı elinde işime yarar bişi olanların paylaşmasını rica ederim
..........

Mantığı ile ilgili bir problem mi var? Yada nasıl yapılacağını kafanızda tasarladınız, fakat pratiktemi probleminiz var? Bunu belirtin bizde ona göre fikirlerimizi söyleyelim yada sizin düşüncelerinize birşeyler ekleyerek ortak bir çalışma yapalım...

Sorumu sorayım cevaplansın, iş hemen halledilsin düşüncesini kafanızdan çıkarın lütfen veya yardımcı olacak arkadaşlar, hemen hazır birşeyler verelim diyerek konuyu kestirip atmayınız.. Burası bir forumsa, bırakın düzgün ve yeteri seviyede tartışma ortamı olsun, tamam yardımcı olacak derecede bilgimiz olabilir fakat fazlasınada ihtiyacımız olduğunu unutmayalım.

99 displey sürücü olabilirmi veya sen nasıl bir şey istiyorsun onu detaylandır yardım edelim

bir devrede karar kıl ve ne ıstedıgını soyle arkadasım bak kac kısı sana yardım etmek ıstıyor kafanda olustur devrenı nerde tıkandını anlat cozelım

Arkadasım senin dediğin konuyu ev akıllı sistemleriyle ugrasan işletmelere danısabilirsin sana yardımcı olacaklardır

6 aralıktan beri yazılan mesajlara bir cevap verme nezaketini göstermemiş... Çok tuhaf değil mi ??? :(

Sanırım bu tip sorunlar hızla çoğalıyor... Forum kirleniyor... Bir çözüm bulmak gerek sanırım... Yeni üye, ilk yaptığı bir konu açıp yardım istemek... Ona da cevap vermemek...
:( :( :(

arkadasım sımdı sana devre yollıyamam ama bı fıkır verebılırım kapıya bı sınır anahtarı koyarsın onuda bı roleye roleyıde lambalara baglarsın olur bıter

bu arada sınır anahtarları kapılar ıcın kullanılırlar genellikle

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevaplayanlara teşekür ederim unutmuştum yeni girebildim ;)

üye ismi bile sallama bunun. Bu konulara ve ödev için yardım isteyenlere direk devre vermek bence yanlış

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri