Elektrik Üretimi yardımm

calev_

Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle sunu söyleyeyim ki bu site gercekten özel ve güzel bir site.
ben amatör olarak elektrik üretmek istiyorum bunun için nasıl bi genaratör kullanmam lazım birde 220 v 50 heartz i üretmek için ne yapmalıyım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hangi kaynak ile ( rüzgar,güneş,su,yakıt vs. ) üretmeyi düşünüyorsunuz ?

mekanik enerji ile düşünce akü ile bi motoru hareket ettirmek sonra yine onun üzerinden aküyü şarj etmek

mekanik enerji ile düşünce akü ile bi motoru hareket ettirmek sonra yine onun üzerinden aküyü şarj etmek

Bu şekilde üreteceginiz enerji verimli olmaz.üretebilmek için verimi %100 den daha yüksek jeneratör veya motor kullanmalısınız,henuz böyle bir motor yada jeneratör icad edilmedi ve şimdilik fizik kurallarına aykırı.
Kısaca bu düşundügün yöntemle 3 Watt üretebilmek için 3 Watt tan daha fazla enerji harcarsın.

Sn. calev, maalesef olmuyor bu şekilde. Enerjinin korunumu'na ters bu olay.
Bir arkadaşımın akrabası bu şekilde yapmış bir sistemi (Çalışır vaziyette idi) Beni çağırdılar. Gösterdiler durumu. Olmaz deyince ne kadar üzüldüklerini anlatamam. Patent olayını bile danışmışlar başkasına.
Yaptıkları şuydu:
UPS ile motoru çalıştırıp, onunla alternetörü döndürüp, alterntörle de hem UPS'i besleyip hem de kullancakları prizi beslemek.
Alternetörden alınacak enerji zamanla alınacaktır ve bir noktada duracaktır bu sistemle.

Elektrik üretmek için uğraşmak güzeldir. Siz işin olur yönlerini araştırın. Forumda ŞEF'in güzel projeleri var. Bakın isterseniz: https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-genel/9767-gelin-ruzgar-turbini-yapalim.html

Hangi kaynak ile ( rüzgar,güneş,su,yakıt vs. ) üretmeyi düşünüyorsunuz ?

merhaba abiler ben 8.sınıf öğrencisiyim ve su ile yani suyun akış hızıyla elektrik üretmek istiyorum ve bu elektriği şarj edip ev aletlerinde kullanmak istiyorum bana yardım cı olursan sevinirim acil LAZIM ama 20 mayıs 2009 a

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,146
Son üye
ashhh

Yeni konular

Geri