ELEKTRİKÇİ DÜKKANı OLAN DOSTLAR Bİ BAKABİLİRMİSİNİZ

askkaptani

Üye
Katılım
13 Eyl 2006
Mesajlar
17
Puanları
1
Yaş
38
değerli arkadaşlar ben elektrikçilik ustalık belgemi yeni aldım, ve memleketimde ufak bi dükkan açmayı planlıyorum fakat kafama takılan bir kaç adet soru var lütfen beni aydınlatabilirmisiniz acaba

diyelim ki bi dairenin yada 3 4 daireli bir apartmanın elektrik tesisatını Adan Z ye sayacına varıncaya kadar döşedik bunun plan proje talep işlemleri nasıl oluyor. projeyi biz mi çiziyoruz yada çizdiriyormuyuz, ve fiyatlandırma nasıl yapılıyor hani kullanılan malzeme fiyatı toplanıp üzerine birde işçilik mi konuyor ve bunun gibi bikaç sorular var kafamda siz değerli ustalarımdan biraz yardım ve destek istiyorum.

vereceğiniz cevaplar için çok teşekkürler..
 
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

REZİSTANS

Profesyonel Üye
Katılım
18 Eki 2011
Mesajlar
1,714
Puanları
395
Yaş
54
öncelikle hayırlı olsun diyelim. sanatkarlar odası vergi dairesi işyeri açma ruhsatı gibi prosedürleri hallettikten sonra tedaşa kaydını yaptır. diyelimki bir daire sıfır tesisat işi aldın öncelikle malzeme listesini komple çıkar fiyatlandır üzerine işçilikekle eğer projesi yoksa proje ücretinide koy. projeyi mühendise çizdir. ben bi dönem dükkan işlettiğimde malzemenin yarısı kadar işçilik koyuyordum. abone ücretinin ve muayene ücretinin müşteriye ait olduğunu yazılı olarak belirt.işi projeye uygun şekilde yaptıktan sonra tedaş muayene teknisyenini binaya götürerek iş başlama iş bitirme belgelerini imzalattır.son olarak muayene dosyasını müşteriye ver. tedaşa gidip abonelik ücretini yatırabilir. iş bitmiştir kolay gelsin.
 

Forum istatistikleri

Konular
122,202
Mesajlar
861,907
Kullanıcılar
438,703
Son üye
deneyimligenco

Yeni konular

Üst