El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

Kendin yap olanlar düşük amperli küçük 220v trafo kullanılıyor 25 var yok kesin diyemem lakin sınırı aşmaz zira kimse başkasının ölümüyle başı ağrısın istemez, ticari ürünlerin özelliklerine bakmak gerek, bir de reklamlarda kelebek şekilinde satılan var 1 fiyatına 2 ürün :).

bahsettiğiniz sadwece gerilim kontrolü iselm2596 ile bir regülator yapılabilir. bir potansiyometre-pedal ile de gereilim ayarlanabilir.
eğer regülator gürültüsü önemli ise lm317 önerebilrdim ama enfazla 40 v ile beslenebilir sanırım. istediğniz gerilim yüksek.
veyahut bir transistör,zener diyot ve potansiyometre ile bir regülator yapabilirsiniz. zene diyot ve potansisyometre ile transitörün beyzini kontrol eder bu sayede istediğiniz gerilim değerini alabilirsiniz. transistör olarak bd serisi bir güç transistörü olabilir.
Hocam benim elektrik konusunda pek bilgim yok ama alacağım ve yapağım şeyleri soylerseniz detaylı bir şekilde birleştrebilirim. Ben yeni mezun kimya mühendisiyim elektrikten çok anlamam. istediğim akım 25 ma yüksek bi değer değil. Görüntü önemli değil.

dediğiniz cihaz bu mu
http://www.robotistan.com/Ayarlanabilir-3A-Voltaj-Regulator-Karti-LM2596-ADJ,PR-1932.html

kusura bakma yanlış hatırlamışım o entegre de 35 volt imiş:)
sana bulabilirsen lm317hv lazım. hv modeli olacak ama.
hv kodlusu, 50 volta kadar regüle edebiliyor. en kötü 50 volt verirsen 47.5 falan alabilirsin. sanırım bu değer sana yeter. ama pedalı seçerken dikkat et derim. özellikle çok çok düşürürsen 1.2 volta kadar misal, entegre üzerine çektiğin akımxdüşen voltaj kadar bir harcama olur. entegreyi soğutuculu kullan.
çok basittir yapımı. 2 kondansator, 1 direnç -240ohm- bit rane de 5 k potans gerekir. sen değerini istediğin gibi değiştirebilirsin potansın.
yalnız pahalı bir malzeme olabilir. bulabilir misin onu da bilmem. ama işini bu mutlaka görür. unutma. hv olmalı sonu.

hv kodlusu, 50 volta kadar regüle edebiliyor. en kötü 50 volt verirsen 47.5 falan alabilirsin. sanırım bu değer sana yeter. ama pedalı seçerken dikkat et derim. özellikle çok çok düşürürsen 1.2 volta kadar misal, entegre üzerine çektiğin akımxdüşen voltaj kadar bir harcama olur. entegreyi soğutuculu kullan.
çok basittir yapımı. 2 kondansator, 1 direnç -240ohm- bit rane de 5 k potans gerekir. sen değerini istediğin gibi değiştirebilirsin potansın.
yalnız pahalı bir malzeme olabilir. bulabilir misin onu da bilmem. ama işini bu mutlaka görür. unutma. hv olmalı sonu.
Tamam hocam çok sağolun dediklerine bakıcam ve yapmaya çalışıcam yapamadığım yerde sizi tekrar rahatsız ederim.

Hocam aslında benim günlerdir yapmak istediğim şey bu ama bi türlü tarif edemedim size ben bunu yapmak istiyorum tam olarak yapabilirmiyim sizce yapabilirsem nelere ihtiyacım olacak ?
İyontoferez.jpg

Ben elektrik işinden hiç anlamam ama bi kaç kez bişeyleri tamir etmişliğim lehim makinası kullanmışlığım var.
Bu devreyi kurmak için nelere ihtiyacım var sıralı bi şekilde yazabilirmisiniz model numarası veya özellikleriyle birlikte. Birde bunları nasıl birleştirebilirim zor olur mu sizce ?
İyontoferez.jpg

sen 48 v diyordun şimdi başka gerilimler çıktı?
220 den 12 ye ordan 90a ordan 125 e çıkyıorsun?
şimdi sana 220 volt mu lazım 48 mi 12 mi 90 mı 125 mi?
eğer ki 48 voltluk kısımda bir akım kontrolü gerekiyorsa lm317hv nin datasında akım kontrol şeması olacaktı. onu kullanırsın. ama ben senin amacını anlamış değilim:)

eğer ki 48 voltluk kısımda bir akım kontrolü gerekiyorsa lm317hv nin datasında akım kontrol şeması olacaktı. onu kullanırsın. ama ben senin amacını anlamış değilim:)
Hocam farkındayım seni de sıktım ama benim ellerim terliyor ve bu şey normalde el terlemesi için kullanıyon iyontoferez cihazının akım şeması. Benim amacım en son 125v DC yazan yerde 0-24 mA arası güvenli bir şekilde akım üreten bir cihaz yapmak. Bu akımı elime vereceğim.
22.jpg

Hocam benim senden isteğim bunun için ne almam gerekiyor ne yapmam gerekiyor bana bi zahmet yardım edersen çok sevaba girersin.

Son düzenleme:
Hocam ben başka bir sayfada çok güzel bir konu buldum bu konuda pille çalışan çıkışta 2 ma veren bir devre yapılmış. Bana bu devrenin 25 mA güç vermesi için neyi değiştirmem gerektiğini ve çıkıştaki mA seviyesinin ne ekleyerek artırıp (0-25 mA arası) azaltabileceğimi söyşerseniz ben bu işi çözerim.
http://www.elektrikport.com/teknik-...lektrik-vermeye-hazir-misiniz/8487#ad-image-0

el terlemesi için iyontoforez devresi blok şemasımı bu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri