EKTS zaman rölesi sorunu

MonsteR's

Üye
Merhabalar, EKTS üzerinden kendimi geliştirmek adına yıldız üçgen yol verme vb. devreler yapmaya çalışıyorum. Devreyi tasarlıyorum, doğru gibi gözüküyor ve çalıştırıyorum. Devre yıldız çalışıyor zaman rölesi saymaya başlıyor, ardından zaman rölesi süresi bitiyor ve tasarımıma göre devrenin üçgen çalışması gerekiyor. Ancak zaman rölesi saymasını bitirdikten sonra tekrar saymaya başlıyor, kontaklarında bir değişiklik olmuyor. Dolayısıyla devre hep yıldız çalışmaya devam ediyor. Bu devreden kaynaklı bir şey mi? Belki programı eksik indirmişimdir dedim ama sanmıyorum? Sizde de böyle bir hata var mı? Devre Ektedir.

Ekli dosyalar

• devre.JPG
    devre.JPG
    57.2 KB · Görüntüleme: 49
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar, yıldız üçgen yol verme devresi için oluşan şemayı eke koydum. Eğer incelerseniz mantığını anlarsınız zaten , zaman rölesini istenen değerde ayarlayıp , o süre boyunca yıldız çalışıp ardından üçgene geçiyor. Stopa istenildiği anda basıldığında motor duruyor. Şimdiden kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• yıldız üçgen.png
    yıldız üçgen.png
    51.6 KB · Görüntüleme: 39
Merhabalar, EKTS üzerinden kendimi geliştirmek adına yıldız üçgen yol verme vb. devreler yapmaya çalışıyorum. Devreyi tasarlıyorum, doğru gibi gözüküyor ve çalıştırıyorum. Devre yıldız çalışıyor zaman rölesi saymaya başlıyor, ardından zaman rölesi süresi bitiyor ve tasarımıma göre devrenin üçgen çalışması gerekiyor. Ancak zaman rölesi saymasını bitirdikten sonra tekrar saymaya başlıyor, kontaklarında bir değişiklik olmuyor. Dolayısıyla devre hep yıldız çalışmaya devam ediyor. Bu devreden kaynaklı bir şey mi? Belki programı eksik indirmişimdir dedim ama sanmıyorum? Sizde de böyle bir hata var mı? Devre Ektedir.
Çizmiş olduğun devre iler geri çalıştırma devresi.
yıldız üçgen çalışması için yıldız bağlantıdaki Z X Y kılemens köprüsü sökülüp 3 faz girmesi gerekir.

yıldız üçgen çalışması için yıldız bağlantıdaki Z X Y kılemens köprüsü sökülüp 3 faz girmesi gerekir.
Onu biliyorum ama ekts'de bu mümkün değil.

Ayrıca yol verme derken örnek verdim benim sorunum zaman rölesinin çalışması, gerçekte çalışmasını biliyorum. sorun EKTS'de mi bende mi onu sordum.

Zaman rölesinin beslemesini yanlış yerden almışsınız. Çizmeye çalıştım. Bunu deneyin
PicsArt_12-20-11.49.40.jpg

Zaman rölesinin beslemesini yanlış yerden almışsınız. Çizmeye çalıştım. Bunu deneyinEkli dosyayı görüntüle 50474
Teşekkür ederim. Benim orada ki amacım zaman rölesi çalıştıktan sonra devreden çıkmasıydı. Üçgen mühürlemesinin kontağını yanlış isimlendirdiğim için bu sorun oluşmuş.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri