EKG-EEG Cihaz Sistemleri

firzen

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Merhaba Arkadaşlar;
Bu EKG ve EEG cihazları yapılırken "Sinyali Yükseltme ve Filtreleme Devresi" yapılıyor.İnternette bir kaç kişinin tezinde de vardı inceledim ama tam net birşey anlamadım. Bazıları AD622 bazıları AD803 falan kullanılmış.Bunun hakkında ve devre şemasını bana tam olarak gönderebilecek burada paylaşabilecek olan var mı?Son olarak infraruj tavsiyesi isteyecektim.Bu Sensörü nereden bulabilirim İnfraruj sensör ve elektrot.
Şimdiden Teşekkür ederim İyi Geceler...

Seçilecek olan opamplarda özellikle giriş katında opampon CMRR değerinin çok yüksek olmasına dikkat etmek gerekiyor. Birde seçilen opampın gürültüsüde çok düşük olması lazım. Bu tip devrelerde daha ilk giriş katında noise bastırılırken aynı zamanda gainde eklenir. Bu tip moduler olan opampların fiyatı da hali ile yuksek olur. Ve temelde 3 tane opamp içerir. Diğer önemli bir parametre giriş katında kullanılacak olan dirençlerin tolerans değeridir. Bulabiliyorsan %0.1 toleranslı direnç kullanmanı tavsiye ederim

Beyin Bilgisayar Arayüzü Uygulamalar ı için Prototip
Donan ı m Tasarı mı
“Prototype Hardware Design for
Brain Computer Interface Applications”

Adlı makalede örnek bir eeg devresi var makaleyi okulunda indirip inceleyebilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri