ECA proteus plus Kombi LED arıza göstergesi

Merhaba arkadaşlar ECA proteus plus model kombinin kırmızı LED göstergesi sabit yanıyor.kombi çalışıyor fakat petek sıcaklığını 60 dereceye çıkardığım halde ateşleme yapmıyor.basinc normal 1-2 arası.
Sıcak suyu açtığımda alev yanıyor.sartelden kapatıp açtım aynı değişen bişey yok
Yardımlarınızi bekliyorum

Kombinin suyunu boşalt tekrar su ver kırmızı ışık tekrar yanıyorsa reset düğmesine bas resetle yine aynı ise üç yollu vana ve sirkülasyon pompasında sorun olabilir.
Kombinin altında giriş vanaları var üzerinde filitre vardır filitre tıkanmış olabilir. Vanaları kapatıp filitreleri temizledikten sonra peteklerin havasını da alman gerekir.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ECA proteus plus model kombinin kırmızı LED göstergesi sabit yanıyor.kombi çalışıyor fakat petek sıcaklığını 60 dereceye çıkardığım halde ateşleme yapmıyor.basinc normal 1-2 arası.
Sıcak suyu açtığımda alev yanıyor.sartelden kapatıp açtım aynı değişen bişey yok
Kalorifer borularından dönüş hattında pislik tutucu filitre vardır kombinin altında borunun üstünde vanaları kapatıp o pislik tutucuyu söküp kontrol edin pislikten tıkanmış olabilir eğer kirlenmişse peteklerinizin temizlenmesi gerekiyor eğer pislik yoksa @GUNAY ELEKTRIK abinin dediği gibi üçyollu vana veya devir daim pompası arızalanmış olabilir hepsinden önce reset e basın

Mrb safakavcisi Yaşadığın sorunla ilgili 1. yapman gereken kombi cihazını resetle tekrar dene tekrar arıza ledi yanarsa sorun büyük bir ihtimalle ısıtma sistemi sensör arızasıdır. bunun için servis kaydı oluşturman gerekiyor. Daha detaylı bir şekilde bakılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri