Easyview'de klavye kullanımı

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar , easyview hmi'da dokunmatik numerik keypad kullandığımız gibi klavye de kullanabilirmiyiz bu nasıl olur?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
dostum bu konu ile ilgili ve daha bir çok konuyu içeren örnek projeler var.
ftp://ftp.weintek.com/MT500/Project/
buradan bahsettiğim projelre ulaşabilirsin. "kaypad" i tıklamalısın. ayrıca sana daha bir çok şey öğretebilecek projelerde var.

Kolay gelsin ..

Arkadaşlar teşekkür ederim . Klavye yapalım bakalım.

ASCII Keypad ile ilgili örnek ektedir. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• ASCII_Keypad.rar
    20.4 KB · Görüntüleme: 60
irfan1977 arkadaşım , yollamış olduğun örnek için teşekkürler ama bir türlü örnekte açıkladığın gibi objeleri yerleştirdiğim halde klavye yerine her defasında numkeypad gelmeye devam ediyor. Bir klavyeyi çıkartamadım ekranda gitti. Bu arada benim hmi easyview MT506LV modeli. PLC Nais FP0-C32CP-A . Yardımlarını bekliyorum, nerede hata yapıyorum?

dostum şimdi orada öncelikle ascii input extend objesini kullanmalısın.
burada trigger adres kısmına mutlaka lb 9000 i yazmalısın.
daha sonra common windowda keypad in olduğu window u çağıran bir "direct window object" yerleştirmelisin.

daha sonra ilk oluşturduğun ascci input a tıklayınca klavye açılır.. projeye iyi bak arkadaş çok güzel açıklamasını yapmış. iyi oku oraları. objelerin parametrelerini iyi incele en ufak bi farklılık çalıştırmaz.. buradan daha fazlası anlatılamaz..

Arkadaşlar , bu klavyeyi MT510 da denedim tamam çalışıyor. Ama easyview MT506LV de bir türlü çalışmıyor. Defalarca kontrol ettim MT 506 320X240 ekran var. Klavyeyi bu çözünürlüğe uygun halede getirdim. Olmuyor. irfan1977 arkadaşımın örneğinin aynısını MT 510 640X480 ekranda yaptım oluyor. Bendeki MT506 da sorun var desem diğer fonksiyonları normal. Geçenlerde NC otomatik testere makinesi yapmıştım herşeyi ile normal çalışıyor. uffuk arkadaşımın dediği üzere herşeyi aynı yaptım MT510 da tamam , MT506LV de olmuyor. Klavye yerine keypad çıkıyor . Bu iş iyice ilginç olmaya başladı.

isikotomasyon arkadaşım , off-line simülasyonda da denedim sonuç aynı. MT510-MT508 640X480 panelde yapıp off-line simülasyon yapıyorum normal. MT506LV de yapıyorum yine numerik keypad çıkıyor. Editör EasyBuilder version 2.7.3 (unicode).

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri