Easyview MT506 password kırma acil yardım?

MURKAN

Üye
Arkadaşlar selam elimde Easyview MT506 panelle yapılmış cihaz var. Menüde, Normalde kullanıcıya kapalı cihazın bitakım ayarlarının yapıldığı bölüm var. Malumunuz uzere bu menü şifreli ve sadece yetkili girebiliyor. Fakat bu yetkili artık firmada olmadığı için şifreyi bilen kalmadı Arkadaşlar sağolsun birkaç deneme yapınca ekran kendini kitlemiş SERVİSİ ARAYIN yazıp duruyor. serviste yeni program satmaya çalışıyor bu şifreyi nasıl kırabilirim veya panelin içini okumak in password u nasıl iptal edebilirim. Bunun bir yolu varsa anlatırsanız sevinirim saygılar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
şimdi dostum bi kere bu şifre panelin bağlandığı plc de gibi görünüyor.
çünkü panele böyle bir kod eklemek yani bir kaç deneme sonrası kitlenmesi gibi zor.
yani büyük ihtimalle plcden kontrol ediliyor bu iş.
ancak eğerki panelde ise bunu çözmek zor değil. ancak öncelikle panelindeki yazılımı bilgisayarına upload etmen gerekir. bunun için easymenager programına ihtiyacın var.
ancak bu upload işlemi sırasında söz konusu panelin upload etmelere karşı bir şifreleme yazılımcı firma mutlaka koymuştur gibime geliyor..
eğer yazılımı upload edebilirsen sorunu çözmede büyük bir yol katetmiş olursun..
gelişmeleri buradan paylaşırsan yardımcı olmaya devem edebiliriz..
bu arada panelle kullanıulan plc nin markası nedir ?

bende de aynı dert var upload ederken şifre istiyor bu şifre kırılabilirmi?

elektronik ortamda hiç bi şey imkansız değildir ancak siemens gibi bir otomasyton devini bile kıran 1 tane program varken bunu kıranı bulmak biraz zor ..
ancak ileri düzey programlama bilen birisi bi kod felan yazarsa bulunur elbet..
bu panelde işin güzel yani sadece numaralar var ..
yani bulması çok da sor değil..

Dokunmatik panelin markası modeli Easyview MT506 PLC ise NAİS Özdisan a sorduğumda mümkün değil diyolar fakat daha önce başka bir panel arızalanınca özdisan dan yeni dokunmatik panel almıştım o zaman içindeki programı aktarmışlardı sorunca onda şifre yoktu dediler fakat olduğunu ben biliyorum. Bunun bence fabrikasyon password resetlemesi gibi birşey vardır diye düşünüyorum ama özdisan söylemek istemiyor. bunun nasıl yapıldığını bilen varsa anlatsında paralarımız başka ülkelere gitmesin derim çünkü programa çok para istiyorlar.

paswordler seviye seviyedir.simdi sizin oncelikle upload etmeyi denemeniz gerekmektedir.eger uploadta sorun cikmazsa ondan sonra programi konvert edip ondan sonra ise password sayfasindan ilgili sifreyi okuma sansiniz olabilir.ayrica bu ekranin calisir goruntuleri mevcut ise vede plc programi okunabilir durumdaysa vede siz makinanin calismasina hakim iseniz bu ekran konusu o kadar sorun olmamali bence
1-ekrani uplaod etmeyi deneyiniz
2-plc yi upload etmeyi deneyiniz
3-bunlarla ilgili neticeleri paylasiniz.ondan sonra sizin sorununuzla ilgili detayli yorumu yapariz

iki kişinin bildiği sır değildir..
öyle bi şey varsa bile üretici firma bunu hiç kimseye söylemez..
çünkü öyle yada böyle er yada geç muhakkak yayılır bu durum ..

paswordler seviye seviyedir.simdi sizin oncelikle upload etmeyi denemeniz gerekmektedir.eger uploadta sorun cikmazsa ondan sonra programi konvert edip ondan sonra ise password sayfasindan ilgili sifreyi okuma sansiniz olabilir.ayrica bu ekranin calisir goruntuleri mevcut ise vede plc programi okunabilir durumdaysa vede siz makinanin calismasina hakim iseniz bu ekran konusu o kadar sorun olmamali bence
1-ekrani uplaod etmeyi deneyiniz
2-plc yi upload etmeyi deneyiniz
3-bunlarla ilgili neticeleri paylasiniz.ondan sonra sizin sorununuzla ilgili detayli yorumu yapariz

Ekranı upload ederkende password soruyor doğal olarak. PLC yi denemedim NAİS le daha önce uğraşmadığımdan nasıl yapıcam bilmiyorum. Ama biraz araştırma ve deneme yapıp sonucu bildiririm.
Bu arada gezer77 kardeş ben Bursa dayım.

dostum panelde şifre varsa işin gerçekten zor..
plc yede şifre koymuşlardır muhakkak..
bu durumda yapılacak pek bi şey kalmıyor ..
programı yeniden yazmayı yada yazdırmayı deneyin ..

mt 506 ekranın şifresini kırmanın çok zorda olsa bir yolu var, özel algoritmalardan oluşan mini bir programla farklı kombinasyonlardan oluşan şifre üretmek mümkün. bunun çalışmasını yapabilecek bir bilgisayar yazılımı yapabilecek birini tanıyorum kısa sürede bu şifreyi kırmam gerekiyor.
kırdıktan sonra burada kesin paylaşırım.
yardımcı bir şifre kırma programı yapıp bunu buradan sizlere duyurmak isterim.
kısa sürede bunu çözeceğim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,375
Kullanıcılar
450,249
Son üye
Okanuzunoglu

Yeni konular

Geri