eagle baskı devre çizimde yardım...!

CherKEZ

Üye
eagle adlı programda , tek katmanlı bir plakette , autoroute yaparken çizemediği (unroute) yolları atlama yaparak çıkarmasını istiyorum ama yapamadım bilen ustalarımyardım edebilirmi...
not= eagle turkçe kullanım klavuzu kitabı yardımcı olamıyor...

SELAMETLE

sn.CherKEZ

Autorouter ayarlarını değiştiriseniz sorununuz çözülür

ekrandaki gibi bir ayar mı yapmam lazım demek istediniz....eger öyle ise top ve bottom layerleri seçersem baskı devre çift katlı oluyor.ben bottom layer kullanarak yani tek katlı bir kart cıkarmak istiyorum ...zararı yok 3 -5 tane atlama yapsın ama tek katlı olsun...

jpg deki gibi yaptıgımda 2 katlı çıkardı...

yardım cı olursanız sevinirim....

yabancı sitelerden bririnde eagle ile yapılan işlemlerin hepsini gif animasyonla anlatan bir yer buldum....

büyük kolaylık sağlıyor..

autorouter bittikten sonra bottom u kapa, top layer ı aç.
tekrar autoruter komutu ver.tamamlaması gerekir.
geride 3-4 tane kalıyorsa elle üstten atlamaları çizmen gerekecek.(top layer a geçerek yapılacak tabiki)
Hangi site?
CherKEZ ' Alıntı:
yabancı sitelerden bririnde eagle ile yapılan işlemlerin hepsini gif animasyonla anlatan bir yer buldum....

büyük kolaylık sağlıyor..

zamanım az olunca linki koymayı unutmuşum kendi makinama geçince onuda koyarım...

ayrıca eagle gibi profosyonel bir programda neden flywire diye adlandırılan atlama yapseceneğini koymamışlar anlayamadım.sizlerinde bahsettiği gibi ve benimde arayıp bulamamama karşın böle bir şey yok galiba öngörüsüyle konuşuyorum tabi....
bottom leyerde çizimini tamamladığı bir pcb de diyelimki 3 tane yolu unroute diye tanımlamış.eğer ben top layer seçeneğini aktif kılıp yapmasını istersem bu sefer kompenentlerin altından da yol geçirebiliyor. ayrıca önce bottom layerde işlem yaptırınca pcb alanını sadece bottom layerda çizim yapılacağını düşündüğü için hoyratca kullanıyor.atlama olayını manuel girincede buı sefer pad koyacak yer bile bulmakta güçlük çekiyorum. ben istiyorum ki bu adam flywire seçeneği ile bu olaya başlasınki alanı ona göre kullansın. bilmiyorum bu dijital çağda böle bir programdan çok şeymi istiyorum... :D

HEr şey kendiyle Çoğalır...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri