E 4 ARIZA KODU

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar
klimaire marka split klima E4 kodu vermekte bunun hakkında bilgisi olan varmıdır içimizde?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Coğu klima da alçak basınç yada yüksek basınç anlamına eliyor... Marka ve gücünü yazarsa daha ii olur.

Coğu klima da alçak basınç yada yüksek basınç anlamına eliyor... Marka ve gücünü yazarsa daha ii olur.

sevgili kardeşim zatn mesajımıa başlarken klimanın markasını vermiştim...
cihazda ne alçak neede yüksek basınç siviçi var...
bu mesajımı yazdıktan sonra nette yaptığım araştırmada bu kodu gazın yetersiz olması durumunda evapın ısısında değişme olmadığını yani soğutmanın yetersiz olduğu durumlard meydane geldiğini öğrendim....
not:çoğu klima arıza kodları aynıdır gibi yaygın bir düşünce var sizdede olduğu gibi ama buradan tüm arkadaşlara bunun yanlış olduğunu hatırlatmak isterim...
sevgiler

iii de gazın az olması zaten alcak basınç anlamına gelmezmi. bunun için illa bi alcak basınç sıviçinin olmasına gerek yok cogu split klima bunu iç ünite boru sensöründen yapar.

iii de gazın az olması zaten alcak basınç anlamına gelmezmi. bunun için illa bi alcak basınç sıviçinin olmasına gerek yok cogu split klima bunu iç ünite boru sensöründen yapar.

Mert sana katılıyorum klimada gazın az olması alcak basınc anlamınada geliyo. Zaten benim yaptığım yöntem olarak belki dogru olan değildir belki ama arıza kodlarını bilmadiğim cihazlarda öncelik olarak manifold u cihaza takıp ona göre takibime dewam ederim..

KSIM40912-H216 modeller için gecerlidir...

klimaire 410 gazlı klimaların arıza kodları....
KSIM20912-H216
KSIM30912-H216

E4 Outdoor temp. sensor or connector of temp. sensor is defective

Mert sana katılıyorum klimada gazın az olması alcak basınc anlamınada geliyo. Zaten benim yaptığım yöntem olarak belki dogru olan değildir belki ama arıza kodlarını bilmadiğim cihazlarda öncelik olarak manifold u cihaza takıp ona göre takibime dewam ederim..

kardesim dogru olan senin yaptıgın bilmekle alakalı degil dogrusu da bu. bu huyundan asla vazgecme derim. Nekadar bilgin olursa olsun bilgide sınır yoktur 15 yasında cıragımın hatırlattıgı bilgiler olmustur bana =)))

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,303
Son üye
endzyy

Yeni konular

Geri