Dvr da hdd hataya düşüyor

tarkanadem

Üye
merhabalar bir müşterimizin kayıt cihazında 1 tb 7/24 güvenlik diski mevcut ama zamanla hdd hataya düşüyor ve kayıt işlemi olmuyor malesef uzun süredir bu sorunla uğraşıyorum. farklı adaptörler sata kablosu güç kablosu denemem rağmen düzelmedi. arıza nerdendir çözümü var mıdır ? çözümü nedir? bilgi sahibi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Adaptörü değiştirin, yeterli gelmiyordur. Özellikle gece görüşlerin aktif olduğu zamanlarda akım yetersiz gelebilir. Ayrıca bulunulan yerde akşam yoğun kullanım saatlerinde voltaj düşüşü de buna sebep olabilir.

merhabalar bir müşterimizin kayıt cihazında 1 tb 7/24 güvenlik diski mevcut ama zamanla hdd hataya düşüyor ve kayıt işlemi olmuyor malesef uzun süredir bu sorunla uğraşıyorum. farklı adaptörler sata kablosu güç kablosu denemem rağmen düzelmedi. arıza nerdendir çözümü var mıdır ? çözümü nedir? bilgi sahibi olan yardımcı olabilirse sevinirim.
Harddisk kaç senedir kayıt yapıyor ömrünü doldurmuş olabilir( tecrübe ile 4 ,5 sene dayanıyor normal hard diskler),dvr kayıt için kullanılan 7 24 kayıta daha dayanıklı disk seçilmesi gerekebilir ,düşük ihtimaller besleme adaptörü uygun amperdemi ,ısınıp arızaya geçebilir ? Kabloları değiştirdiğinizi söylüyorsunuz .Kayıt durunca ne yapıyorsunuz diski formatlayıncamı düzeliyor açıp kapayıncamı besleme ya da elektronik arıza olma olasılığını değerlendirmek gerekir ,bazen sadece arızalı bir elektrolit kondansatör sistemi bozar.Kolay gelsin.

Harddisk kaç senedir kayıt yapıyor ömrünü doldurmuş olabilir( tecrübe ile 4 ,5 sene dayanıyor normal hard diskler),dvr kayıt için kullanılan 7 24 kayıta daha dayanıklı disk seçilmesi gerekebilir ,düşük ihtimaller besleme adaptörü uygun amperdemi ,ısınıp arızaya geçebilir ? Kabloları değiştirdiğinizi söylüyorsunuz .Kayıt durunca ne yapıyorsunuz diski formatlayıncamı düzeliyor açıp kapayıncamı besleme ya da elektronik arıza olma olasılığını değerlendirmek gerekir ,bazen sadece arızalı bir elektrolit kondansatör sistemi bozar.Kolay gelsin.
İlginize teşekkür ederim.
Disk hataya geçtiği zaman diski formatlıyorum düzeliyor her seferinde formatla duzeltebiliyorum. Kondansatörlerden şüpheleniyorum bende.

Diskte bir sorun yoksa yazarken güç düşümü oluyorsa yazmayı düzgün şekilde yapamadığında dosya sistemi bozuluyor olabilir. Benim cihazda bir ara ince kablo kullandığımda disk devreye kalkamıyordu. Cihaza giren voltajı cihaz açıkken ölçün.

Ölçümler yapılması?
Harddiskin harici beslenesi ile sonuç ?
Sorumluk kabul edilmez.

Hocam bazı kayıt cihazları düzgün voltaj da verseniz harddisk i yeterli beslemedigi için harddisk hataya düşüyor. Tavsiyem direk kayıt cihazını değiştirmeniz

3 seneyi gecti ise harddiski değiştirin güvenlik kayıtları tutacak bir sistemde bazen calısır bazen durur bir hal kabul edilmez

HDD'de BAD SECTOR oluşmuş ise format ile düzelmez.
Bad sectorlere her data transferi girişiminde aynı hatayı verecektir.
Harddiski sağlıklı bir PC ye takarak bad sectör taraması yaptırın.
http://www.hdtune.com/download.html

Bad sektör kabul edilebilir değerde ise LOW-LEVEL format ile kullanılabilir hale getirilebilir. Ancak aşırı bad sector oluşmuş ise harddiski değiştirmek gerekmektedir.
https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri