Dvr Cihazı Besleme Hattı Problemi

ugur104073

Üye
Arkadaşlar merhabalar ;
Elimde hi3531 çipsetine sahip dvr cihazım var. Resimde gördüğünüz üzerinde 209 yazan parçalardan biri arızalanmış.Sanırım bir tür feedback içeren regülatör .Elimdeki hurda kartlardan aynısını bulamadım yerine kullanabileceğim piyasada bulabileceğim bi parça arıyorum şimdiden okuyan cevap veren herkese teşekkür ederim.Bu arada araızalı olan alttaki idi sökülmüş olan
2021-12-04-19-49-42.png

Çıkışta bobinden sonra düşük değerli bir kapasitor olacak. Kimi zaman bu kapasitorler kısa devreye dusuyor. Kontrol etmenizde fayda var. Akim sınırlaması ile dc voltaj verip ısınan parçaya bakmak mantıklı.

Evet doğru söylüyorsunuz. Ben bacak yapılarını takip ederken yanlış takip etmişim. Bu iki entegre birbiri yerine olur gibi. Haklisiniz.

Simdi datasheet sayfalarındaki temel şemaları tekrar inceledim yapıları aynı. Bu parçayı diğerinin yerine deneyip sonucu paylaşabilir misiniz? Çalışacağını umuyorum. Hatta AEJE ve AGME olanlar da oluyor. Sabah sakın kafayla bakınca daha iyi oluyor insan. Kusura bakmayın. Bu 3 parça sizin aradığınız parça yerine oluyor gorunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 83297Ekli dosyayı görüntüle 83298
uyanlardan birtanesini adje kodlu olanı yerine yerleştirdim ve test ettim cihaz görüntü verdi.Kısa devre sandığım durum kısa devre değil miş ortalam 6 8 ohm arası bir değer vardı.1.5 v 200 ma enjekte ettim baktım ki chipsetim 30 derecelere çıkıyor en iyisi mi regülatörü koyayım görelim dedim kısa devre mi yoksa bu omajda mı bu ucun normali diye.Regülatörün çıkışında ortalama 1.4 v civarı bi değer gördüm ve cihazım açıldı şimdi ise geriye uzun süre test etmek kalıyor regülatörün ısısı gayet normal bakalım.Teşekkür ederim ilginize

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri