DVP-04PT-S Analog Veri Okuma C# veya VisualBasic Haberleşme

C# veya Visual Basic üzerinden DVP-04PT-S Analog Veri Okumak istiyorum...

RTU veya ASCII olarak söylerseniz ona göre SerialPort bağlantım RS-485 ve ayarları hazır...

DVP-04PT-S'den CH1(Kanal 1), CR No 18, Parametre adresi 4076, CH1 den mevcut sıcaklığı alacağım... Bunun gönderilecek kodunu hazır birleşik bir şekilde verebilirmisiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum benim için çok önemli...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

DVP04PT-S Pt100 sensörü sıcaklık okuma kartıdır.
Haberleşme ile okunacağı zaman PLC'ye bağlı olmamalıdır.
Fabrika ayarlarında haberleşme yapılandırması: ID=1 9600-7-EVEN-1 Modbus ASCII şeklindedir.

CH1 kanalı ısı okuma adresi CR#6'dır. Haberleşme fiziksel adresi ise hex 406A adresidir.

Örnek bir modbus ascii okuma sorgusu ":0103406A000151crlf" şeklindedir.

Bu sorgu komutunu, hakim olduğunuz bir bilgisayar programlama dili ile seri porttan ilgili cihaza göndermelisiniz ve gelen yanıtı programınızda değerlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Bu gibi calismalarda haberlesilecek cihaz ile once demo yazilimlarla haberlesme saglanmali ki haberlesme olmamasi durumunda sorunun donanimsal olmadigindan emin olalim.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çok teşekkür ederim yardımlarınız için... biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın ama yarın ilk işim bunları denemek olucak iş yerinde inş. becerebilirim :) hayırlı kandiller...

Merhaba,

DVP04PT-S Pt100 sensörü sıcaklık okuma kartıdır.
Haberleşme ile okunacağı zaman PLC'ye bağlı olmamalıdır.
Fabrika ayarlarında haberleşme yapılandırması: ID=1 9600-7-EVEN-1 Modbus ASCII şeklindedir.

CH1 kanalı ısı okuma adresi CR#6'dır. Haberleşme fiziksel adresi ise hex 406A adresidir.

Örnek bir modbus ascii okuma sorgusu ":0103406A000151crlf" şeklindedir.

Bu sorgu komutunu, hakim olduğunuz bir bilgisayar programlama dili ile seri porttan ilgili cihaza göndermelisiniz ve gelen yanıtı programınızda değerlendirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

: = Hex(3A) CRLF= Hec( 0D0A ) Çevirip gönderdim senin yazdığın şekildede denedim full ascii de denedim ayrıca seninkisi ortalama sıcaklık veriyo neyse bu farketmez önemli olan değer alabilmek...

SONUC = DVP-04PT Hiç Tepki Vermiyor... önceden boş kanallardan dolayı hataya düşüyordu...

Tekrar Hataya düşüyor ama cevap yok alamıyorum :( VB veya C# ile yazılmış örnek uygulama varmı hiç acaba? bu cihaz için?

Merhaba,

Hataya düşmesi sizin kendi programınızdan kaynaklanıyordur.
Kişisel tavsiyem; öncelikle bilgisayar ile modül arasında doğru bağlantı ve yapılandırma yaptığınızdan emin olun.
Manuel sorgu göndermek için DTCOM adlı bağlantı programının TESTER özelliğini kullanabilirsiniz.

Delta Otomasyon ? Başlığı görüntüle - DTCOM

Eğer bu şekilde sorgu gönderiyor ve modülden cevap alabiliyorsanız,
sonrasında kendi programınızda yaptığınız hataları kontrol edersiniz.

Eğer cevap alamıyorsanız haberleşme ayarlarınızı (Port, ID, iletişim ayarları, sorgu ayarları, kablo bağlantıları vs.) kontrol etmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Hataya düşmesi sizin kendi programınızdan kaynaklanıyordur.
Kişisel tavsiyem; öncelikle bilgisayar ile modül arasında doğru bağlantı ve yapılandırma yaptığınızdan emin olun.
Manuel sorgu göndermek için DTCOM adlı bağlantı programının TESTER özelliğini kullanabilirsiniz.

Delta Otomasyon ? Başlığı görüntüle - DTCOM

Eğer bu şekilde sorgu gönderiyor ve modülden cevap alabiliyorsanız,
sonrasında kendi programınızda yaptığınız hataları kontrol edersiniz.

Eğer cevap alamıyorsanız haberleşme ayarlarınızı (Port, ID, iletişim ayarları, sorgu ayarları, kablo bağlantıları vs.) kontrol etmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderdiğim verilerde böyle saçma cevap alıyorum yardımcı olurmusunuz sebebi nedir?... Cihaz her kod gönderişimde hataya düşüyor.. Bilgisayara DELTA IFD6500 Convertor ile bağlantısı yapılı
Biz yazan ben siz yazan gelen data...

AYRICA DELTANIN TEST PROGRAMINDA DENEDIM SICAKLIKLARI NORMAL OLARAK GÖSTERİYOR BİLGİSAYARDA, CİHAZIM SORUNSUZDUR...

BIZ: ==> :01034076000145
SIZ: ==> ?????#??j
BIZ: ==> :01034076000145
SIZ: ==> ??????#;?I?

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular