DTMF Röle kontrol devresi

Peki testlerinde röle çekmedi demiştiniz ya röleye paralel bağlı led hiç yandı mı?

Serkan beyin dedigi gibi led yandimi ve bd serisi transistor gordum orda transistor islemciden puls aliyorsa roleye bagli trsnsistorun kollektor ayağına +voltaj geliyor mu ölçü aletiyle bak +voltaj varsa rölen çekecek

telefondan dtmf acilis tonunu y olladiginda ona bakın 8870 kolay bozulmaz girişine voltaj gelmediyse sen işlemciye bak 84 mu 628a mi kullanildi işlemci.
En son olarak akıllı telefon değil de düz telefon kullanarak testini yap telefon menüsünden otomatik cevap modunu aktif yapiyorsun bunlari zaten biliyorsunuz dur.

Son düzenleme:
devrede işlemci yoktur.
sadece kod çözücü entegre var evet devreye enerji verince led yanıp söndü

Devreye enerji verince değil uzak telefonla sinyal gönderdiğinde.

@teknisyen_ arkadasim sana yardimci olmak isterim sen Simdi napiyosun biliyonmu su senin yaptigin acik devre semasini buraya koy isis cizimi de olur semayi gormek istiyorum.

arkadaşlar cümleten gözümüz aydın devre çalıştı yeni bir tane CM8870 entegre alıp denedim çalıştı üzüldüğüm tek nokta ise kulaklıklara verdiğim para .. :(
yardımcı olan herkese teşekkür ederim ...

arkadaşlar cümleten gözümüz aydın devre çalıştı yeni bir tane CM8870 entegre alıp denedim çalıştı üzüldüğüm tek nokta ise kulaklıklara verdiğim para .. :(
yardımcı olan herkese teşekkür ederim ...
Bu entegre ile ilgili size bir şey sormak istiyorum.Mikroişlemci olmadan o röleyi nasıl kontrol ettiniz bu entegrein öyle bir özelliğimi var ve hangi tuşlarla röleyi açıp kapatıyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri