CM8870 ve PIC16F628A ile Dtmf Kontrolü

Arkadaşlar elimde bi tane hazır kit dtmf devresi vardı onun devresini çıkardım fakat bunun programını yazmayı bilmiyorum.ekteki devrenin hex kodunu yapabilecek varmı acaba.

devrenin çalışması

telefon zaten otomatik açılıyor açıldıktan sonra ;
#1 1 nolu röle çektirme
*1 1 nolu röle bıraktırma
#2 2 nolu röle çektirme
*2 2 nolu röle bıraktırma
#6 tüm röleleri çektirme
* 0 tüm röleleri bırak

ayrıca şifre ekleme (orjinal devrede yok )
örneğin # 5 şifre değiştirme ( enerji kesilince pice en son kaydedilen şifreyi unutmasın)

elektrik kesintisine karşı devrede önlem alınmış, yani elektrik gidip geldiği zaman kontaklar eski konumuna hemen gelmiyor .30 sn sonra eski haline geliyor.
acaba ayrıca bu devreye hat açılınca şifre koyabilirmiyiz.

Bu devre işine yarar ama istediğin gibi değiştirmen gerekecek

Ekli dosyalar

• telefon kumanda.rar
    94.6 KB · Görüntüleme: 135
MEHMETKABLAN2323 Devreyi tuşlamı yoksa telefonlamı kullanacaksın şifre 2 haneli'mi olacak 3 hanelimi olacak hangi dilde progaram
yapıyorsun çünki değişiklik yaparken zor olur

MEHMETKABLAN2323 Devreyi tuşlamı yoksa telefonlamı kullanacaksın şifre 2 haneli'mi olacak 3 hanelimi olacak hangi dilde progaram
yapıyorsun çünki değişiklik yaparken zor olur

elimdeki devreye cep telefonu bağlayacam.şifre 4 haneli olabilir.hex kodu lazım fakat programlama konusunda pek bilgim yok.

elindeki devre nasıl bir devre port bağlantıları nasıl giriş çıkış ucları isi şeması varmı fazla bilgim yok diyorsun aşağıdaki özellikleri istiyorsun . sen bu devreyi nasıl çalıştıracan bende anlamadım.devre şeması var ise sana yardımcı olayım.

telefon zaten otomatik açılıyor açıldıktan sonra ;
#1 1 nolu röle çektirme
*1 1 nolu röle bıraktırma
#2 2 nolu röle çektirme
*2 2 nolu röle bıraktırma
#6 tüm röleleri çektirme
* 0 tüm röleleri bırak
ayrıca şifre ekleme (orjinal devrede yok )
örneğin # 5 şifre değiştirme ( enerji kesilince pice en son kaydedilen şifreyi unutmasın)

elektrik kesintisine karşı devrede önlem alınmış, yani elektrik gidip geldiği zaman kontaklar eski konumuna hemen gelmiyor .30 sn sonra eski haline geliyor.
------------------------------------
acaba ayrıca bu devreye hat açılınca şifre koyabilirmiyiz.

mehmetkaplan2323 burada istediğin özelliklerde bir proje ete hocamızın dtmf projeleri adı altında var incelersen sana faydalı olacağına inanıyorum .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri