Ds1820 ve pic 16f84 ile ısı kontrollü fan deversi yardım.!!

mehmetcfb

Üye
Arkadaşlar aranızda yeniyim, yardımcı olursanız sevinirim .

Benim istediğim 2 buton ile sıcaklığı bir dereceye ayarlamak ve ds1820 den alınan sıcaklık bilgisi ayarladığım sıcaklığa eşit veya üzerinde olduğunda bir fanı çalıştırmak. DS1820den alınan sıcak ve benim butonlarla yazıdğım sıcaklığın LCD üzerinde yazamasını istiorum.

İnternette bulduklarımı denedim çalışmıyor.

kullanacağım pic 16f84 . herhalde yeterli olur.

Acil Lazım yardımcı olursanız çoook sevinirim.

Arkadaşlar aranızda yeniyim, yardımcı olursanız sevinirim .

Benim istediğim 2 buton ile sıcaklığı bir dereceye ayarlamak ve ds1820 den alınan sıcaklık bilgisi ayarladığım sıcaklığa eşit veya üzerinde olduğunda bir fanı çalıştırmak. DS1820den alınan sıcak ve benim butonlarla yazıdğım sıcaklığın LCD üzerinde yazamasını istiorum.

İnternette bulduklarımı denedim çalışmıyor.

kullanacağım pic 16f84 . herhalde yeterli olur.

Acil Lazım yardımcı olursanız çoook sevinirim.

Sn. mehmetcfb siteye iyice baktınızmı buna benzer uygulamalar var.

Evat sabahtan beriz bakıyorum ama ds1820 ile sadece termometre var . ama hala bakmaya devam ediyorum . çok konu var tekerteker bakıyorum arattığım zaman bulunmuyor.

Hangi programı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Proton programını bulup indirirseniz yardım menüsünde çalışan bir program var.
Evat sabahtan beriz bakıyorum ama ds1820 ile sadece termometre var . ama hala bakmaya devam ediyorum . çok konu var tekerteker bakıyorum arattığım zaman bulunmuyor.

Açıkçası ben bu işlerde acemiyim eğer elinizde yapılmış devresi ve kodları var ise ben micro code studio ile pic16f84 göre derleyip hex haline getirip pic atabilirim. hatta pic16f84 şart değil başka pic ile yapılmış varsa onu alırım ona atarım hex kodu.

al dostum şema ve hex dosyası

Ekli dosyalar

• termometre_2.gif
    termometre_2.gif
    16.3 KB · Görüntüleme: 182
  • ds1820 hex.zip
    16.9 KB · Görüntüleme: 194

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980