dop panel soru

Sn.ulas bu teorik olarak doğru yapabilirsiniz.

fakat plc sürekli I/O ları kontrol edip değişimlari anında çıkışlara yansıttığı için, bu konuda dop bu işlemi, haberleşme hızının düşük olmasından dolayı hem yavaş yapar hemde pek sağlıklı bir çözüm olmaz. (örn. Stop, sayma gibi işlemleri plc de ama hız ayarlama gibi işlemleri dop ta yapabilirsiniz)

Daha çok bu fonksiyonu sistemin çalışmasını etkilemeyecek hesablama ve çalışma sonuçlarını etkilemeyen değerlendirmelerde kullanmanızı öneririm.

Genede bu fonksiyonun bir çok yerde çok etkili işlemler yapmaya yaradığını ve plc nin yükünü hafiflettiğini söylemeden geçemiycem.

Saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
abuzettin20 ' Alıntı:
Sn.Ali Arda sanırım butonun sadece "0" durumunda ne yazacağını girmişsiniz. oysa hem "0" hemde "1" durumunda ne yazacağını rengini şeklini ayrı ayrı ayarlamanız gerekir. bunun için yukarda araç çubuğunda bulunan 0 ve 1 işaretli konum butonlarını kullanmalısınız.

Sn.Ulas arkadaşımız ayrıntılı olarak anlatmış zaten

0 konumu butonların basılı olmadığı, " onumu ise basılı yai aktif oldukları durumu gösterecektir. bu durumlar esnasında butonlara istediğiniz yazıyı, şekli, rengi,.. verebilirsiniz.

İyi çalışmalar
Arkadasım sağol yazdığın gibi denediğimde oldu

hayırlı günler.DOP.ta hazır olan bir programı bilgisayara yükleyebilirmiyim.

Evet bu mümkün screen editörü actığınızda dosya kısmına gelin burdan cağırı tıklayın şifre varsa şifreyi sorucaktır
şifreyi girdikten sonra entere basın panelde yüklü olan uygulama calışma ekranına gelecektir

Arkadaşlar merhaba Dop ae 57cstd op panelde grafik ekranı oluşturduğumuzda ekrandaki grafiği yazıcıdan çıktı olarak alabilirmiyiz.(o anki durumunu) Yardım ederseniz sevinirim.

kardeşim ben burda makinemi tanıtmak istiyorum nasıl tanıtabilirim vehatda konu nasıl açarım yardımcı olabilirmisin [email protected] burdan konusamazsak beni ekle..

off durumunda yazdığın yazıyı ikinci konumunda on durumunda da text yazısın yazarsan yazı silinmez. menüde 0 off konumu 1 on konumudur.

dop demişsin ama markasını yazmamışsın
dop (oparatörpaneli) birçok marka dop olarak adlandırıyor.
seninki hangi marka

ULAŞ KARDEŞİM BEN SANA Bİ UYGULAMAMDAN ÖRNEK VEREYİM DOP U BEN PIC LE HABERLEŞTİRDİM PIC IN PROGRAMINI YAZAN ABİMİNDE YARDIMLARIYLA BANA VERDİĞİ ADRESLER HEX. KODLARLA PIC IN ROLELERİNİ ÇEKTİREBİLİYORDUM VE PROTOCOLÜDE DOP TA NULL OLARAK SEÇTİK MAKROYLA KENDİ PROTOKOLÜMÜZÜ SEÇTİK
IF $500>0

$39 = 0000H
DELAY (200)
#$101 = 0000H
LABEL 3
IF $110 == 0200H THEN GOTO LABEL 2
Delay(100)
$20 = PUTCHARS($100, 7, 1)
$100 = FF3AH
$110 = $110 + 0100H
$101 = $160
$102 = 0100H
$15 = INITCOM(1, 2, 1, 0, 0, 6, 0)
SELECTCOM(1)
DELAY (500)
$15 = INITCOM(1, 2, 1, 0, 0, 6, 0)
SELECTCOM(1)
$20 = GETCHARS($30, 7, 1)

DELAY (100)

if $32 == 0101h then GOTO label 2
#if $32 == 0102h then GOTO label 2
if $32 == 0103h then GOTO label 2
EVDEKİ PC DE MAKRO AÇIKLAMALARI VAR İSTERSEN GÖNDERİRİM.
EN BASİTİ Bİ NUMERİC DATA GİRİŞİ VARSAY EŞİTLEMEYLE MAKRO SAYESİNDE İSTEDİĞİN RAKAMDA İSTEDİĞİN ŞEKİLDE YÖNLENDİRME YAPABİLİRSİN PLC DE YAPABİLECEĞİN ÇOĞU ŞEY VAR AÇIKCASI.
BİRAZ UZATTIM AMA KUSURA BAKMA.
YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU.
ELİMDEN GELENİ YAPARIM İYİ ÇALIŞMALAR

Forum istatistikleri

Konular
128,367
Kullanıcılar
450,238
Son üye
TaHao

Yeni konular

Geri