Direkte elektrik kaçağı var

Arkadaşlar yaklaşık iki aydır çektiğimiz elektrik direğinde bu gün yağmur ile birlikte elektrik kaçağı oluştu ve bir köpek ve koyun telef oldu trafo sigortası da atmadı sebebi ne olabilir acil yardımınız gerekli

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar yaklaşık iki aydır çektiğimiz elektrik direğinde bu gün yağmur ile birlikte elektrik kaçağı oluştu ve bir köpek ve koyun telef oldu trafo sigortası da atmadı sebebi ne olabilir acil yardımınız gerekli
Öncelikle dağıtım şirketi ile irtibata geçip hattınızın elektriğini kestirip Bakım ekibi isteyin . Oluşan kaçağın yağmur ile bir ilgisi olamaz diye düşünüyorum . Yağmur ile birlikte adım gerilimi sonucu çarpılma mesafesi elektrik direğinden daha uzak mesafalere ulaşıyor olabilir . İlk önce kullanılan koruma ekipmanları !!!! doğru boyutlandırılmış mı onun tespitinin yapılması lazım . Ayrıca direğinizin topraklaması ne alemde ?

Öncelikle dağıtım şirketi ile irtibata geçip hattınızın elektriğini kestirip bakım ekibi isteyin . Oluşan kaçağın yağmur ile bir ilgisi olamaz diye düşünüyorum . Yağmur ile birlikte adım gerilimi sonucu çarpılma mesafesi elektrik direğinden daha uzak mesafalere ulaşıyor olabilir . İlk önce kullanılan koruma ekipmanları !!!! doğru boyutlandırılmış mı onun tespitinin yapılması lazım . Ayrıca direğinizin topraklaması ne alemde ?
Müşterek direk olduğundan koruma topraklaması yapıldı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri