Tesisat kaçağı elektrik tüketir mi? ne kadar elektrik tüketir?

buatlara bak klemens ne bilmeyen biri yaptıysa sorun o olabilir elektrikbandını ömür boyu dayanır sananlar var. hayır dayanmıyor.
Buatlar çok karışık ve tamamı bantlı. Benim merak ettiğim şu eğer bir tesisatta kaçak olursa 20 amper sigortayı attırmadan ne kadar elektrik israf eder?
devre üzerinde KAKŞ yoksa kısa devre-ısı kaynaklı faz kablosu toprak kablosuna yapışmış veya nemden dolayı izolasyonu bozulan faz kablosu duvara temas ediyorsa sayaç dönebilir.
devre üzerinde kakş yok. Benim tahminimde tesisat izolasyonunda sıkıntı olduğu yönünde ve faz kablosunun duvara temas ettiğinini düşünüyorum. Peki bu şekilde duvara temas eden bir faz kablosu 250Wh lik tüketim yapabilir mi?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Buatlar çok karışık ve tamamı bantlı. Benim merak ettiğim şu eğer bir tesisatta kaçak olursa 20 amper sigortayı attırmadan ne kadar elektrik israf eder?

devre üzerinde kakş yok. Benim tahminimde tesisat izolasyonunda sıkıntı olduğu yönünde ve faz kablosunun duvara temas ettiğinini düşünüyorum. Peki bu şekilde duvara temas eden bir faz kablosu 250Wh lik tüketim yapabilir mi?

yapabilir. yer müstakil ev mi?

dairenizdeki sigortaları kapatıp sayacı takip edin. hala tüketim varsa bina panosunda dairenize ait ana sigortayı kapatıp takip edin.
Bütün kontrolleri yaptım. Sadece banyoya giden sigorta açıkken ve banyoda herhangi bir cihaz çalışmazken sayaçta tüketim görünüyor. Yani hatanın ve hataya bağlı tüketimin banyoya giden hatta olduğunu tespit ettim. şimdi konu banyoya giden ana hatta mı yoksa buattan banyo prizlerine giden hatlardamı bunu tespit etmek lazım.Bu beni aşar yarın bir elektrikçi çağırmam gerekiyor.
Bütün kontrolleri yaptım. Sadece banyoya giden sigorta açıkken ve banyoda herhangi bir cihaz çalışmazken sayaçta tüketim görünüyor. Yani hatanın ve hataya bağlı tüketimin banyoya giden hatta olduğunu tespit ettim. şimdi konu banyoya giden ana hatta mı yoksa buattan banyo prizlerine giden hatlardamı bunu tespit etmek lazım.Bu beni aşar yarın bir elektrikçi çağırmam gerekiyor.
En azından tesisatımda kaçak olduğunu ve buna bağlı olarak aylık 200 kWh elektrik israfım olduğunu tespit etmiş oldum. Şimdi uzman bir elektirkçi ile sorunu çözmek gerekiyor.

En azından tesisatımda kaçak olduğunu ve buna bağlı olarak aylık 200 kWh elektrik israfım olduğunu tespit etmiş oldum. Şimdi uzman bir elektirkçi ile sorunu çözmek gerekiyor.

kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri