DIRECT-X 9 YARARMI ZARARMI

panamak

Üye
Işlemim sistemim vista bilgisayarımda özellik bakımından bir sorun yok herşey son........nba 2008 adlı oyunu açtığımda şu yazı geliyo

'''nba 2008 çalışmayı durdurdu sorun için çözüm arıyor'''başka bilgisayarda çalışırken benim bilgisayarımda çalışmıyo sizce direct x 9 gereklimi?çünkü şikayetçi olan insanlar biliyorum direct x yuklenmesı bır yarar saglarmı sorunu çözebilirmi lutfen yardım

Artık nerdeyse hiçbir oyun directx olmayan PC lerde çalışmıyor. Çalışanlarda çok eski ve grafik kalitesi çok düşük olan oyunlar. İşletim sisteminin, ekran, ses ve diğer donanımla düzgün çalışabilmesi için bu arabirime ihtiyacı var.
DirectX ten ne gibi bir şikayet gelmiş, merak ettim..

direct x oyunların vazgeçilmezi birçok yeni oyun ve program directx kullanıyor çoğuda yüklerken güncelliyor zaten sadece ekran kartının desteklemesi lazım

DirectX neticede Microsoft'un hazırladığı grafik komutlarını geliştiren bir program. Neden zararlı olsun ki?

zararı yoktur tam tersine oyunlarda özellikle grefik isteyen oyunarın olmazsa olmazıdır. kur bi zararı olmaz hatta 10 kur :D

Kesinlikle yarrlı direct-x kurman lazım yoksa oyunlarda sorun cıkar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,259
Son üye
Samet00

Yeni konular

Geri