Dim edilebilir Elektronik Balast

ovidius

Üye
Merhaba,

Tridonic marka elektronik balast siparişi verdim ancak benim özellikle ihtiyacım olan yüksek frekanslı elektronik balast. Bütün elektronik balastlar yüksek frekansta mı çalışır yoksa yüksek frekanslı elektronik balast olarak geçen balastlar mı vardır ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elektronik balastlar iç yapıları itibariyle yüksek frekansta çalışır ama güç faktörlerinin farklı olması sebebiyle aralarında fiyat farkı vardır.

Merhaba,

Tridonic marka elektronik balast siparişi verdim ancak benim özellikle ihtiyacım olan yüksek frekanslı elektronik balast. Bütün elektronik balastlar yüksek frekansta mı çalışır yoksa yüksek frekanslı elektronik balast olarak geçen balastlar mı vardır ?

Bütün elektronik balastlar aslında yüksek frekansta çalışır. Yüksek frekanslı elektronik balast şeklinde ayrı bir balast grubu yoktur.

Normal elektronik balastlar 40Khz üzerinde çalışırken, dimedilebilir elektronik balastlar 40Khz ile 100Khz arasında çalışır.

Dim edilebilir balastlar hakkında her türlü teknik dökümana ihtiyacım var. Devre şeması üzerinden nasıl çalıştığını dim işlemini hangi değerler üzerinden yaptığını. Dim işlemini gerilimi düşürerek mi yapıyor yoksa frekansı değiştirerek mi yapıyor bu sorularıma cevap verebilecek birini arıyorum

Dim edilebilir balastlar hakkında her türlü teknik dökümana ihtiyacım var. Devre şeması üzerinden nasıl çalıştığını dim işlemini hangi değerler üzerinden yaptığını. Dim işlemini gerilimi düşürerek mi yapıyor yoksa frekansı değiştirerek mi yapıyor bu sorularıma cevap verebilecek birini arıyorum

aslında bir önceki mesajımda cevabı biraz vermiştim.

dimedilebilir balastlar, frekans değiştirerek dim işlemini yaparlar.

teknik dökümanlara senin için bakacağım, daha önce de istemiştin ama zamanım olmadı henüz ayrıntılı arama için.

ingilizce döküman işine yarar mı?

ayrıca mail adresini de özelden atarsan iyi olur, dökümanı burada paylaşmak sanırım zor olur.

Dalı balast kontrolu konusunda cesıtlı projeler yaptım yardıma ıhtıyacınız olursa yardım ederım

Selam bende de TRIDONIC.ATCO PCA 2/55 TCL ECO balastlar var ve elektrik kesildiğinde ışıklar açıksa açık kalıyor enerji kesilip verildiğinde normale dönüyor sebebi ne olabilir

Selam bende de TRIDONIC.ATCO PCA 2/55 TCL ECO balastlar var ve elektrik kesildiğinde ışıklar açıksa açık kalıyor enerji kesilip verildiğinde normale dönüyor sebebi ne olabilir

biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız? "enerji kesilip verildiğinde" ve "elektrik kesildiğinde" tabirlerini kullanmışsınız. bunlar aynı şey zaten?

bir de sizden ricam elinizdeki balastın etiketinin sol üst kısmında balast isminin altında Art. no vardır 8 haneli. onu da yazar mısınız?

Merhaba, philips tl5 49w/830 HO model ampul çalıştıran PC 1x49-5 T5 COMBO lp Art No: 89899887 balast arızalandı ve Samsunda tedarik edemedim. Bu balastın yerine görev yapabilecek başka marka yada model balast biliyormusnuz acaba? Bu balast ile enerji kesintisinde batarya ile çalışıyordu. Batarya ile çalışması şart değil enerji varken bu ampülü çalıştırabilecek bir balast biliyormusunuz ve paylaşırsanız sevinirim. İyi günler

Merhabalar osram 4x14/24 dali balastli litpa markali aydinlatma armaturumiz elimizde mevcut sadece light buton kullanarak nasil calishdirabiliriz? Yardimci olursanizsimdiden tsk ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,189
Son üye
abdullah 2000

Yeni konular

Geri