300W UV Lamba için Balast

emaxx

Üye
Merhaba,

Elimde IR International Rectifier şirketinin yapmış olduğu Ballast Designer V4 isimli program var.
Bu program üzerinden balast tasarımı yapılabiliyor.

Fakat programda tanımlanmamış lambalar için kullanıcı gerekli tanımlamaları girip o şekilde uygun balast tasarımı yaptırması gerekiyor. Ne denediysem elimdeki lamba bilgilerine göre bir balast tasarımı yaptıramadım hata verip durdu program. Sanıyorum bu kısım sorunlu çalışıyor.

Elimde şöyle bir uv lamba mevcut;

1-45254.png

Buna uygun bir elektronik balast yapmak istiyorum. Fakat uygun bir devre şeması bulamadım/yapamadım.
Program aracılığıyla kendi tanımlı lambalarından 40W'lık bir balast tasarımı yaptırdım şeması aşağıdaki linkte:
https://i.kontrolkalemi.com/10/sema-87.png

Aynı şekilde 80W'lık kendisinde tanımlı lambalardan balast yaptırdığımda da şema aynı kalıyor elemanlar değişiyor.
Programı bilen birileri varsa 300W için ne yapmam gerekiyor acaba? Bir yol gösterir misiniz?
Ya da program dışında 300W'lık uv lamba için bir balast tasarımı nasıl yaparım? Satışı yapılan bir ürünü nereden bulurum?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri